BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Urdhër-arresti ndaj Putinit, Rusia bën lëvizjen urgjente, ja çfarë pritet të ndodhë

Urdhër-arresti ndaj Putinit, Rusia bën lëvizjen urgjente, ja

Moska ka hapur një çështje penale ndaj Gjykatës Ndërkombëtare Penale për urdhër-arrestin ndaj presidentit rus, Vladimir Putin.

Komiteti hetimori i Rusisë, nëpërmjet një postimi në Telegram ka shkruar se ka hapur një çështje penale kundër prokurorit të Gjykatës Ndërkombëtare Penale (ICC), Karim Ahmad Khan, si dhe për gjyqtarët Tomnoko Akane, Rosario Salvatore Aitala dhe Sergio Gerando Uhlde Godinez.

Më 22 shkurt, Khan dërgoi një peticion në Dhomën e Procedurës Paraprake të ICC-së për të marrë urdhra për arrestimin  e Putinit dhe komisioneres ruse për të drejtat e fëmijëve, Maria Lvova-Belova.

Mediat ruse shkruajnë se “komiteti hetimor i Rusisë i ka përshkruar ndjekjet penale të ICC-së si të paligjshme, pasi nuk ka arsye për përgjegjësi penale.”

Të tre gjyqtarët e ICC-së akuzohen për ‘sulm ndaj një përfaqësuesi të shtetit të huaj si dhe tentativë për një burgim të paligjshëm të qëllimshëm’.

Rusia e ka shpërfillur urdhrin e ICC-së, duke e quajtur si shenjë e kolapsit të së drejtës ndërkombëtare.