BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Bota

Lideri i opozitës izraelite shpërthen ashpër kundër kryeministrit: Netanyahu dhe qeveria e tij janë një kërcënim ekzistencial për vendin

Lideri i opozitës izraelite shpërthen ashpër kundër

Kryeministri Benjamin Netanyahu dhe qeveria e tij “janë një kërcënim ekzistencial për Izraelin”, tha sot lideri i opozitës izraelite Yair Lapid.

“Isha në Uashington javën e kaluar  dhe u takova me të gjithë administratën.

Ata janë të tronditur nga kjo qeveri: nga mungesa e përgjegjësisë, nga mungesa e profesionalizmit, nga menaxhimi i keq,”u tha ai gazetarëve përpara një takimi të grupit parlamentar Yesh Atid të partisë së tij.

“Si miqtë dhe armiqtë e Izraelit nuhasin dobësi nga administrata aktuale,” tha ai.
Ndërsa Shtetet e Bashkuara kanë përmbushur angazhimet e tyre për sigurinë e Izraelit, Netanyahu nuk i ka përmbushur, tha Yair Lapid.

“Ajo që ka mbetur nga janë rrënojat nga Be’eri (kibuci ku sulmuesit e Hamasit sulmuan më 7 tetor, duke vrarë 100 njerëz dhe duke marrë peng shumë civilë) deri në Kiryat Shmona (qytet në Izraelin verior dhe që nga fillimi i Lufta në Gaza është shënjestruar shpesh dhe sistematikisht nga sulmet e Hezbollahut dhe

organizatat palestineze nga Libani jugor), dhuna e terroristëve hebrenj që kanë dalë jashtë kontrollit dhe humbja e plotë e aftësisë izraelite parandaluese”.