BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Luftë, terror e tmerr! Mbi 240 të vrarë dhe më shumë se 12,000 të arrestuar, demostratat sjellin bilance lufte në këtë shtet

Luftë, terror e tmerr! Mbi 240 të vrarë dhe më shumë se

Studentët dhe profesorët e dhjetëra universiteteve iraniane hyjnë në grevë për lirimin e të arrestuarve.

Sipas Organizatës së Muxhahedinëve të Popullit të Iranit (PMOI/MEK), numri i të vrarëve në 11 ditët e para të kryengritjes mbarëkombëtare ka kaluar 240. Numri i personave të arrestuar në kryengritjen, e cila është përhapur në 156 qytete, ka tejkaluar 12,000.

Pas arrestimit të shumë studentëve në mbarë vendin, të hënën, në ditën e 11-të të kryengritjes, shumë profesorë dhe studentë në universitetet iraniane dolën në grevë dhe njoftuan se do të vazhdojnë grevën deri në lirimin e të gjithë të arrestuarve.

Mbrëmë, kampusi i Universitetit të Teheranit ishte skena e demonstratave dhe përleshjeve me forcat shtypëse. Studentët ishin të bashkuar dhe i rezistuan sulmit të Gardës Revolucionare dhe agjentëve me rroba civile, duke brohoritur “vdekje diktatorit”. Studentët e Universitetit Tarbiat Moddares zhvilluan gjithashtu një demonstratë në ambientet e universitetit dhe kërkuan lirimin e protestuesve të ndaluar.

Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI-Paris)