BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Ministri Turk Fidan zbulon pse Netanyahu dëshiron kaq shumë luftën

Ministri Turk Fidan zbulon pse Netanyahu dëshiron  kaq shumë

Duke folur në Katar, Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan fajësoi Netanyahun për kërkimin e luftës për përfitime politike në vazhdën e një sulmi me pakicë nga Irani.

“Është e qartë se Netanyahu po përpiqet të tërheqë rajonin në luftë për të qëndruar në pushtet”, tha Fidan.

Ai u bëri thirrje aleatëve të regjimit izraelit që të kufizojnë veprimet e mëtejshme. Regjimi izraelit sulmoi konsullatën e Iranit në kryeqytetin sirian të Damaskut më 1 prill. Agresioni izraelit çoi në shkatërrimin e të gjithë ndërtesës dhe në martirizimin dhe plagosjen e të gjithë njerëzve brenda saj.

Shtatë nga këshilltarët ushtarakë të Gardës Revolucionare Islamike (IRGC) u martirizuan pas sulmit izraelit në konsullatën e Iranit në Damask, tha IRGC në një deklaratë. Në përgjigje të agresionit izraelit, Irani sulmoi territoret palestineze të pushtuara nga Izraeli me një breshëri dronësh dhe raketash herët të dielën.

Pas sulmit, Irani njoftoi se nuk kërkon të krijojë tension në rajon dhe kishte kryer operacionin anti-sionist për të ndëshkuar regjimin sionist. Megjithatë, zyrtarët politikë dhe ushtarakë iranianë kanë paralajmëruar fuqishëm se vendi do të japë një përgjigje të ashpër në rast të ndonjë agresioni të ri izraelit.