BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Moti i keq “gjunjëzon” këtë vend, stuhi dhe erëra të forta, raportohet për të vdekur

Moti i keq “gjunjëzon” këtë vend, stuhi dhe

Dubai është pushtuar nga moti i keq  dhe gjendje atmosferike aspak normale për klimën e vendit aziatik. Kjo u pasua nga shira të rrëmbyeshëm për orë të tëra. Sipas matjeve të bëra gati 4 inç (100 mm) shi ranë gjatë vetëm 12 orëve të martën, sipas vëzhgimeve të motit në aeroport  rreth asaj që Dubai zakonisht regjistron në një vit të tërë, sipas të dhënave të Kombeve të Bashkuara.

Shiu i së martës shkaktoi përmbytje të mëdha në Dubai, ndërsa rrugët u kthyen në lumenj dhe uji i vrullshëm përmbyti shtëpi dhe biznese.

Një video tronditëse tregoi asfaltin e Aeroportit Ndërkombëtar të Dubait i kurorëzuar së fundmi si aeroporti i dytë më i ngarkuar në botë, nën ujë teksa një aeroplan masiv tenton të lundrojë në ujërat e përmbytjeve. Avionët e mëdhenj dukeshin më shumë si varka që lëviznin nëpër aeroportin e përmbytur, ndërsa uji spërkatej pas tyre dhe valët valëviteshin nëpër ujërat e thella.

Sipas mediave lokale, një burrë i moshuar nga Emiratet rreth të 70-tave vdiq të martën në mëngjes kur automjeti i tij u përfshi nga ujërat e vrullshëm në Ras Al Khaimah.

Sinoptikanët shpjeguan se ngjarjet e reshjeve të rrëmbyeshme si kjo do të bëhen më të shpeshta për shkak të ndryshimeve klimatike të nxitura nga njerëzit . Ndërsa atmosfera vazhdon të ngrohet, ajo është në gjendje të  thithë më shumë lagështi  si një peshqir dhe më pas ta lëshojë atë në formën e rrjedhave më ekstreme të reshjeve të përmbytura.

Reshjet e shiut pritet të zvogëlohen në rajon, por disa rrebeshe mund të vazhdojnë të mërkurën përpara se të rikthehet moti i thatë.