BREAKING NEWS

Primaret në PD, Julian Deda e zbulon: Ja arsyeja kryesore pse vendosa të futem në garë

Primaret në PD, Julian Deda e zbulon: Ja arsyeja kryesore pse vendosa
x
BREAKING NEWS

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja: Autori shkoi pak ditë para për të studiuar vendin ku do ekzekutonte Briken Sanajn, u gjobit edhe nga policia, por...

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja:
x
BREAKING NEWS

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë bashkëpunëtorët e Putinit, zbardhet arsyeja e fortë

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë
x
BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x

Bota

Në nder të Elizabeth II, ky aeroport në Europë do të mbajë emrin e mbretëreshës së Anglisë. Zbardhen detajet

Në nder të Elizabeth II, ky aeroport në Europë do të

Aeroporti Touquet Paris-Plage (Hauts-de-France), i quajtur “aeroporti më britanik i Francës”, do të riemërtohet në nder të mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II.

Drejtuesit e aeroportit në veri të Francës kanë vendosur që nga 14 tetori, aeroporti të emërtohet “Aeroport International Le Touquet-Paris-Plage Elizabeth II”, raporton SchengenVisaInfo.com.

Autoritetet lokale njoftuar se Le Touquet-Paris-Plage dhe Britania e Madhe kanë pasur gjithmonë lidhje të pathyeshme dhe se vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II i ka trishtuar shumë qytetarët vendas.

Që nga viti 1920, qyteti bregdetar i “Le Touquet-Paris-Plage” dhe Britania kanë pasur lidhje shumë të forta.