BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Paralajmërimi i Kremlinit: Pas referendumit, sulmet kundër Donbasit do të jenë kundër Rusisë

Paralajmërimi i Kremlinit: Pas referendumit, sulmet kundër Donbasit do

Separatistët pro rusë kanë nisur mbajtjen e referendumeve për t’u bashkuar me Rusinë në territoret e pushtuara ukrainase. Rusia kërcënon Kievin se do t’i përgjigjet ashpër nëse tenton të sulmojë rajonet ku po mbahet votimi.Ajo që u paralajmërua nisi të ndodhë në rajonet e pushtuara nga Rusia në Ukrainë. Prej mëngjesit të së premtes banorët e dy të ashtuquajturave republika popullore të Donjeckut dhe Luganskut në Donbas dhe dy rajonet që kontrollohen nga rusët në jug të Ukrainës nisën të votojnë me qëllim bashkimin e këtyre territoreve me Rusinë. Votimi do të mbahet nga e premtja deri të martën e javës së ardhshme ndërsa rezultatet paraprake pritet të dalin të mërkurën. Kremlini nuk humbi kohë para se të sqarojë pozicionin e tij, lidhur me referendumet që po mbahen në territoret e pushtuara të Ukrainës. "Rusia do t'i konsiderojë përpjekjet e Ukrainës për të kthyer Donbasin dhe territoret e tjera si një sulm ndaj territorit tonë," tha Peskov. Deklarata e zëdhënësit, Dmitry Peskov, konfirmon planet e Moskës për aneksim të shpejtë të rajoneve të Luhansk, Donetsk, Kherson dhe Zaporizhia, pas kundërofensivës së suksesshme të ushtrisë së Kievit. Peskov pranoi se mes popullsisë ruse pati një reagim histerik lidhur me deklaratën për mobilizim të pjesshëm të presidentit Putin. Sipas zëdhënësit, reagimi ishte emotiv dhe i kuptueshëm për shkak të mungesës së informacionit. Por siç tha më vonë, gjërat ishin bërë të qarta pas aktivizimit të linjave të nevojshme të informacionit. Kujtojmë se të ashtuquajturat republika të Donjeckut dhe Luganskut u shkëputën nga Ukraina menjëherë pas grushtit të shtetit në Kiev në vitin 2014. Ato u njohën nga Moska si shtetet të pavarura në muajin shkurt të këtij viti.