BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

Perëndimi dërgon tanke në Ukrainë, kërcënon Putin: Do të përgjigjemi, por këtë herë do të jetë ndryshe

Perëndimi dërgon tanke në Ukrainë, kërcënon Putin:

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i është përgjigjur vendimit të vendeve perëndimore për të dërguar tanke në Ukrainë.

“Ata që po i tërheqin zvarrë vendet evropiane, përfshirë Gjermaninë, në një luftë të re me Rusinë, veçanërisht duke e deklaruar në mënyrë të papërgjegjshme këtë si një fakt të kryer, ata që presin të mposhtin Rusinë në fushën e betejës, me sa duket nuk e kuptojnë se një luftë moderne me Rusinë do të jetë krejtësisht ndryshe për ta”, tha ai në një ngjarje për përvjetorin e Betejës së Stalingradit.

“Ne nuk po dërgojmë tanket tona në kufijtë e tyre, por kemi me çfarë të përgjigjemi. Dhe kjo nuk do të përfundojë me përdorimin e automjeteve të blinduara.”

Rusia ka bërë komente të përsëritura ogurzeza që kur vendet perëndimore, përfshirë SHBA-në, Britaninë e Madhe, Gjermaninë dhe Poloninë ranë dakord të dërgonin tanke perëndimore në Ukrainë.

Më herët sot, zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se Rusia do të “përdorte më shumë potencialin e saj” për t’iu përgjigjur furnizimeve me armë perëndimore.