BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

Skandali ‘McGonigal’/ Flamur Noka zbardh prapaskenat e forta: Rama po fshihet si struc, ja pse nuk flet

Skandali ‘McGonigal’/ Flamur Noka zbardh prapaskenat e forta: Rama

Nënkryetari i PD-së, Flamur Noka ka folur ditën e sotme në një emision televiziv, ku tha se kryetarja e Kuvendit është kthyer në një shërbëtore të denjë të sulltanit të Surrelit.

Ai tha se parlamenti është shndërruar në turpin e Shqipërisë, duke thekuar që çështja McGonigal është tashmë një skandal ndërkombëtar.

Ai shtoi se Rama fshihet si struci për këtë rast, pasi e kanë këshilluar të mos flasë, pasi do ta marrin në pyetje agjentët e FBI-së.

Noka: Kryetarja e Kuvendit është kthyer në një shërbëtore të denjë të sulltanit të Surrelit. Ajo nuk njeh rregullore dhe as ligj. Parlamenti është shndërruar në turpin e Shqipërisë. Ai që duhet të mbante një nga shtyllat e vendit, është kthyer në turp. Rasti McGonigal është një skandal ndërkombëtar dhe janë shokuar mediet e huaja dhe opinioni ndërkombëtar. Të gjithë diskutojnë këtë skandal, ku është përfshirë edhe kryeministri ynë, ndërsa Rama bën strucin dhe është fshehur me një grip stine. Ai nuk del sepse e kanë këshilluar se çdo fjalë do të përdoret kundër tij kur të thirret në FBI.

Po bëjnë çdo gjë që skandali i përfshirës së Ramës në një aferë korruptive për të rrëzuar demokracinë në Shqipërisë, a thua sikur gjërat po shkojnë vaj dhe është kapur në flagrancë një kryeministër në Zimbabve, jo kryeministri i vendit tonë. Mua më vjen keq për spikeren e parlamentit, sepse të gjithë janë shndërruar në skllevër nga frika. Rama ka një urrejtje për parlamentarizmin dhe PD-në e opozitën, kjo është e vërtetuar nga skandali McGonigal. Ai ka sajuar për opozitën për ta zhdukur atë. Ka goditur një nga shtyllat e demokracisë.

Më të lexuarat