BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x

Politike

Protesta e 11 Shkurtit/ Deputeti Dashnor Sula zbulon nëse do të marrë pjesë

Protesta e 11 Shkurtit/ Deputeti Dashnor Sula zbulon nëse do të

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula ka bërë me dije se do të jetë pjesë e protestës së organizuar nga kreu i PD-së, Sali Berisha.

DEputeti i PD-së është shprehur se: Padiskutim që do të jem në protestë.

Kryetari i PD-së, Sali Berisha njoftoi sot se protesta nuk do të ketë vetëm në shesh, por edhe para parlamentit.

Kjo lëvizje e Berishës vjen pasi kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla e përjashtoi nga seanca parlamentare, pasi grupi i PD, kërkonte ndryshim të rendite të ditës, për të trajtuar skandalin me McGonigal.

Në daljet e tij publike, Berisha ka bërë me dije se, se një kauzat e protestës do të jetë pikërisht skandali me McGonigal.

Kujtojmë se protesta do të zhvillohet me 11 Shkurt në orën 12:00.