BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

"Po mendoja si të shpëtoja djalin", rrëfimi përlotës i babait: Ishte si një skenar i fundit të botës

"Po mendoja si të shpëtoja djalin", rrëfimi

Tërmetet që goditën Turqinë dhe Sirinë, kanë lënë shumë pasoja dhe histori të trishta për ata që e përjetuan.

Historia e Ismael Alrajn, babait të Mustafait nga spitali al-Dana, në Siri është mjaft prekëse. Ai ka përshkuar momentet e frikshme gjatë tërmetit dhe gjendjen e djalit të tij.

“Ishte si një skenar i fundit të botës. Sa vinte dhe më i fortë bëhej tërmeti. . Hyrja e spitalit, e cila ishte prej xhami, filloi të thyhej. Mendova si do shpëtoj Më pas pash Mustafain duke vrapuar dhe duke qarë. Ai kishte nxjerrë pikon e tij dhe gjaku filloi ti rridhte nga krahu”, tha Ismael Alrajn në një bisedë telefonike.

Për shkak të ndërprerjes së energjisë eklektike, nuk mund të thërrisnim as njësitë e mbrojtjes civile, ka shtuar më tej Alrajn.

Al-Dana është një qytet afër Turqisë. Të vetmet reaguese ndaj ngjarjeve të tilla është mbrojtja civile, por shkalla e shkatërrimit e bëri të pamundur që ato të mund të merrnin të gjithë të prekurit.