BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

“Provokim i qëllimshëm”, Lukashenko bën reagimin e fortë për sulmin në Poloni: Ukraina donte përshkallëzim

“Provokim i qëllimshëm”, Lukashenko bën reagimin e

Sulmi me raketa në Poloni javën e kaluar ishte një “provokim i qëllimshëm” kundër Moskës dhe Minskut, ka deklaruar së fundmi presidenti bjellorus, Alexander Lukashenko.

Javën e kaluar, një raketë goditi një fermë në fshatin lindor të Polonisë, Przewodow, pranë kufirit me Ukrainën, duke vrarë dy shtetas polakë, ndërsa ministria e Jashtme e Polonisë fillimisht tha se raketa ishte prodhuar në Rusi, por më vonë presidenti i Polonisë Andrzej Duda tha se zyrtarët nuk kishin “për momentin asnjë provë që ishte një raketë e lëshuar nga pala ruse”.

Në një deklaratë të sotme, udhëheqësi bjellorus tha se autoritetet polake dhe ukrainase “kishin nevojë për një përshkallëzim”, ndërsa shtoi: Ata u futën në territor të nxehtë dhe tani po përpiqen, si hajdutë të poshtër ta mbyllin këtë temë. Nuk diskutohet më as në Perëndim.

“Ata, si polakët dhe ukrainasit, u vjen keq që nuk ishte një raketë ruse. Ata kishin nevojë për një provokim kundër nesh, ata kishin nevojë për një përshkallëzim”, tha ai.

“Udhëheqja e Polonisë tani është e detyruar t’u tregojë polakëve se si ndodhi, pse u godit territori i Polonisë, kush e komplotoi këtë, pse ajo raketë, gjoja e lëshuar në drejtim të lindjes, bëri një kthesë të papritur për të fluturuar në perëndim dhe pse u bë. lëshuar në një moment kur nuk kishte raketa ruse në ajër”, shtoi ai.