BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Rrahën për vdekje 29-vjeçarin me ngjyrë në SHBA, merret vendimi për 6 oficerët e policisë

Rrahën për vdekje 29-vjeçarin me ngjyrë në SHBA,

Gjashtë oficer nga Policia e Memphis janë pushuar nga detyra gjatë hetimit të rrahjes barbare ndaj 29-vjeçarit, Tire Nichols në SHBA.

“Oficeri Preston Hemphill është liruar nga detyra në pritje të rezultatit të hetimit administrativ”, tha departamenti i policisë për mediat amerikane.

Nichols, ndërroi jetë tre ditë pas dhunës të ushtruar nga pesë policë më 7 janar.

Menjëherë pas bërjes publike të disa videove, ku shihej dhuna e ushtruar nga policët ndaj 29-vjeçarit, shpërthyen protestat në SHBA.

Ndërsa pesë oficerë janë shkarkuar dhe akuzuar për vdekjen e Nichols më herët, sot u pushua dhe i gjashti.

Amerikanët kanë protestuar mbi të drejtat e  njerëzve më ngjyrë dhe kontrollit të dhunës nga oficerët e policisë.

Kujtojmë që në 25 maj të vitit 2022 në SHBA ka ndodhur dhe vrasja e George Floyd, një tjetri amerikani me ngjyrë, i cili pasoi me protesta në mbarë botën nën sloganin “Black Lives Matter”.