BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Rrjedhja e në tubacionin e gazit Nord Stream, presidenti Biden lëshon akuza të forta drejt Rusisë

Rrjedhja e në tubacionin e gazit Nord Stream, presidenti Biden lëshon

Presidenti i SHBA Joe Biden tha se dëmtimi i sistemit të gazsjellësit Nord Stream në Detin Baltik ishte një “akt i qëllimshëm sabotimi” dhe se deklaratat ruse për incidentin nuk duhet të besohen.

“Ishte një akt i qëllimshëm sabotimi. Dhe tani rusët po nxjerrin dezinformata dhe gënjeshtra”, u tha Biden gazetarëve të premten në Shtëpinë e Bardhë.

“Ne po punojmë me aleatët tanë për të arritur në fund të asaj që ka ndodhur saktësisht dhe në drejtimin tim tashmë kanë filluar të ndihmojnë aleatët tanë të rrisin mbrojtjen e kësaj infrastrukture kritike”, shtoi ai.

Biden tha se SHBA planifikoi të dërgonte ekspertë për të ekzaminuar tubacionin dhe “të zbulonin saktësisht se çfarë ndodhi”. Ai tha se  akuzat nga Kremlini se SHBA ishte përgjegjëse, ishin të pavërteta.

“Vetëm mos dëgjoni çfarë thotë Putini”, tha Biden, duke iu referuar presidentit rus Vladimir Putin.

“Ajo që ai thotë ne e dimë nuk është e vërtetë”, tha ai.