BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Rusia aneksoi 4 rajone në Ukrainë, reagon ashpër edhe Greqia: E dënojmë këtë vendim të paligjshëm

Rusia aneksoi 4 rajone në Ukrainë, reagon ashpër edhe Greqia: E

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka reaguar pas firmosjes së vendimit për aneksimin e paligjshëm të territoreve të aneksuara të Ukrainës në Rusi.

“Ne kurrë nuk do të njohim aneksimin e paligjshëm të territoreve të Ukrainës. Rusia po minon rendin ndërkombëtar të bazuar në rregulla dhe po shkel të drejtat themelore të Ukrainës për pavarësi dhe sovranitet. Greqia dhe BE qëndrojnë me vendosmëri me Ukrainën”, shkruan Mitsotakis.

Edhe Ministria e Jashtme greke ka reaguar përmes një deklarate për shtyp.

 “Greqia dënon vendimin për aneksimin e territoreve ukrainase të pushtuara nga forcat ushtarake ruse (Donetsk, Luhansk, Zaporizhia dhe Kherson) në Federatën Ruse. Ky vendim është i paligjshëm, pasi është një shkelje flagrante e së drejtës ndërkombëtare, dhe i pavlefshëm. Greqia nuk e njeh këtë vendim. Greqia vazhdon të mbështesë, si parim bazë, sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës, si dhe të të gjitha shteteve. Ajo do të vazhdojë të punojë për vënien e drejtësisë, si dhe për mbrojtjen e të drejtave të komunitetit grek në Ukrainë, i cili është sfiduar veçanërisht muajt e fundi”, thuhet në deklaratën e ministrisë.

Kujtojmë se Rusia shpalli sot katër provinca të Ukrainës si pjesë të Federatës Ruse. Aneksimi i Donetskut, Khersonit, Luhanskut dhe Zaporizhias u nënshkrua nga presidenti rus Vladimir Putin gjatë një ceremonie.

Ky veprim u quajt i paligjshëm dhe në kundërshtim me të drejtat themelore nga liderët botërore, ndërsa SHBA-ja ndërmori sanksione të reja.

Më të lexuarat