BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Spiunët e Ukrainës në veprim, sulmi kibernetik “trondit” Rusinë, ja të dhënat që vodhën nga Kremlini

Spiunët e Ukrainës në veprim, sulmi kibernetik

Drejtoria Qendrore e Inteligjencës e Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës (GUR) kreu një sulm kibernetik kundër Ministrisë së Mbrojtjes Ruse për të pasur akses në të dhëna dhe dokumente, përfshirë ato të klasifikuara. Kështu ka bërë të ditur Gur në kanalin e saj në Telegram. "Ekspertët e Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës kanë kryer një tjetër operacion special të suksesshëm kundër shtetit agresor rus. Si rezultat i një sulmi Ddos u bë i mundur aksesi në serverët e Ministrisë së Mbrojtjes së Federatës Ruse", thuhet në mesaz .

Shërbimi i inteligjencës tha se kishte fituar akses në softuerin që ministria ruse përdorte për të mbrojtur informacionin dhe në një numër dokumentesh të klasifikuara. "Ne po flasim për urdhra, raporte dhe dokumente të tjera që qarkulluan midis më shumë se dy mijë njësive strukturore të Departamentit të Sigurisë së Rusisë. Informacioni i marrë na lejon të krijojmë strukturën e plotë të sistemit të Ministrisë së Mbrojtjes Ruse dhe lidhjet e tij", shtoi Gur. Analiza e të dhënave të marra, në veçanti, ndihmoi në identifikimin e gjeneralëve, asistentëve, specialistëve dhe punonjësve të tjerë të Ministrisë së Mbrojtjes së Moskës.Ndërkohë, Ministria e Jashtme ruse ka thirrur dje ambasadorin gjerman në Moskë, Alexander Lambsdorff. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia e lajmeve Ria Novosti. Kjo ngjarje duhet të ketë të bëjë me tekstin e publikuar javën e kaluar nga kryeredaktori i grupit mediatik Russia Today dhe kanalit televiziv RT, Margarita Simonyan. Bëhet fjalë për transkriptin e një bisede të supozuar mes oficerëve të forcave të armatosura gjermane (Bundeswehr) që do të dëshmonte për planet për një sulm me raketa kundër urës së Krimesë.