BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Viktor Orban sfidon sërish BE-në, së shpejti do të takojë Donald Trump, ja pse miqësia e tyre mund t’i prishë punë Evropës

Viktor Orban sfidon sërish BE-në, së shpejti do të

Kryeministri hungarez, Viktor Orban do të takohet me ish-presidentin e SHBA-së, Donald Trump më 8 mars në Florida, tha përfaqësuesi i Orban për mediat për agjencinë shtetërore hungareze të lajmeve MTI të dielën vonë. Muajin e kaluar, nacionalisti Orban mbështeti kandidaturën e Trump në zgjedhjet presidenciale të këtij viti në SHBA. “Ne shpresojmë që presidenti aktual do të largohet dhe se presidenti Trump do të kthehet dhe do të ketë një dorë të lirë për të arritur paqen në Ukrainë,” tha Orban më 23 shkurt. Orban ka refuzuar të dërgojë armë në Ukrainë për ta ndihmuar atë të luftojë pushtimin rus dhe ka kritikuar sanksionet perëndimore kundër Rusisë. Ai vazhdimisht ka bërë thirrje për një armëpushim në Ukrainë për t'i dhënë fund luftës. Kryeministri hungarez, në pushtet që nga 2010, është përballur me tensione me administratën e presidentit Joe Biden, kryesisht për shkak të vonesës së Budapestit në ratifikimin e anëtarësimit të Suedisë në NATO. Pas një vonese të gjatë, parlamenti hungarez miratoi javën e kaluar kandidaturën e Suedisë për anëtarësim në NATO dhe tani presim që presidenti hungarez ta nënshkruajë përfundimisht këtë javë. Orban tha se zgjedhjet e ardhshme presidenciale në SHBA këtë vit dhe vota për Parlamentin Evropian në qershor do të jenë vendimtare sepse konservatorët në Evropë dhe SHBA duhet të luftojnë së bashku për të "ripushtuar" institucionet në Uashington dhe Bruksel nga liberalët të cilët, siç tha Orban janë kërcënime për qytetërimin perëndimor. Në prill 2023, kur u ngritën akuzat për të parën nga 4 çështjet penale të Trump, Orban postoi një mesazh mbështetjeje për Trump duke i kërkuar atij që "të vazhdojë të luftojë".