BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Tërhiqet Rusia nga lufta në Ukrainë? Ministri i Jashtëm Lavrov: Jemi gati për bisedime paqeje

Tërhiqet Rusia nga lufta në Ukrainë? Ministri i Jashtëm

Moska nuk e ka braktisur idenë e bisedimeve të paqes me Kievin, por nuk ka parë ndonjë dëshirë të vërtetë për këtë nga ana e Ukrainës apo mbështetësve të saj perëndimorë, tha ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov në një konferencë shtypi në Antalia të shtunën.

Rusia nuk ka parë asnjë propozim “serioz” për negociata që nga marrëveshja e dështuar e paqes e pranverës 2022 në Stamboll, u tha ministri i Jashtëm gazetarëve në Forumin e Diplomacisë në qytetin turk.

Në fillim të kësaj jave, presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, tha se kombi i tij ishte gati të priste bisedimet e paqes midis Moskës dhe Kievit dhe të vepronte si ndërmjetës në këtë proces.

“Kjo nuk është një pyetje për ne,” tha ai, kur u pyet për bisedimet e mundshme dhe gatishmërinë e Ankarasë për të ofruar një platformë për një dialog të tillë.

“Ne konfirmojmë edhe një herë… se Rusia kurrë nuk ka hequr dorë nga bisedimet e paqes”, tha Lavrov.

Në nëntor, David Arakhamia, i cili ishte negociatori kryesor i Ukrainës në Stamboll, deklaroi se kryeministri i atëhershëm britanik Boris Johnson kishte udhëtuar në Kiev dhe kishte bindur qeverinë e Zelensky të tërhiqej nga bisedimet. Vetë Johnson ka mohuar ndonjë rol në këtë.