BREAKING NEWS

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë Shqipërisë për Arben Ahmetajn

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që tregon lidhjet ruse të Monika Kryemadhit dhe pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që
x
BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x

Bota

Tragjike/ Peshkaqeni sulmon një zhytës, dalin detajet e rënda

Tragjike/ Peshkaqeni sulmon një zhytës, dalin detajet e rënda

Një ngjarje horror ka ndodhur në Meksikë, teksa një zhytës pësoi një vdekje tragjike kur një peshkaqen i bardhë i preu kokën, një peshkatar ndodhej aty dhe pa të gjithë skenën e tmerrshme.

Tragjedia ka ndodhur më 5 janar dhe është sulmi i parë fatal i peshkaqenit për vitin 2023. Viktima quhej Manuel Lope, ishte rreth 50 vjeç dhe po zhytej për të kapur një molusk nga fundi i oqeanit.

Peshkatari Jose Bernal raportoi se ai pa me sytë e tij pamjen e tmerrshme: Ai sapo ishte zhytur kur kafsha e sulmoi. I hëngri kokën dhe i kafshoi të dy supet.

Vihet re se autoritetet kishin paralajmëruar njerëzit që të mos i afroheshin detit, pasi ishin shfaqur shumë peshkaqenë të bardhë. Por mungesa e ushqimeve të detit në zonë ka krijuar një kërkesë të lartë dhe Lopes, një person që të ardhurat i fitonte vetëm nga peshkimi, vendosi të hyj dhe të kapë molusqe. Kjo ishte një lëvizje që i kushtoi jetën.