BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Ukraina pa energji elektrike/ SHBA i jep lajmin e mirë Ukrainës, çfarë pritet të ndodhë në ditët në vijim

Ukraina pa energji elektrike/ SHBA i jep lajmin e mirë Ukrainës,

Shtetet e Bashkuara do të japin 53 milionë dollarë për të mbështetur sistemin elektrik të Ukrainës pasi ajo përballet me një breshëri sulmesh nga Rusia.

Financimi do të shkojë drejt blerjes së pajisjeve kritike të rrjetit elektrik, të cilat do të dërgohen me shpejtësi në Ukrainë në një bazë urgjente për të ndihmuar ukrainasit të përballojnë dimrin, sipas një deklarate nga Departamenti i Shtetit i SHBA.

"Kjo paketë furnizimi do të përfshijë transformatorët e shpërndarjes, ndërprerësit, shkarkuesit e mbitensionit, shkëputësit, automjetet dhe pajisjet e tjera kyçe," thuhej në deklaratë, shkruan CNN.

Financimi i shton 55 milion dollarëve ekzistues të Shteteve të Bashkuara në mbështetjen e sektorit të energjisë së urgjencës. Kjo u bë e ditur nga sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken në një takim të G7+ të martën, i cili u zhvillua në margjinat e takimit të ministrave të jashtëm të NATO-s në Bukuresht, sipas shënimit të medias.

Zyrtarët amerikanë dhe evropianë kanë dënuar ashpër sulmet e Rusisë ndaj popullatës civile dhe infrastrukturës ukrainase, duke akuzuar Moskën se synon qëllimisht rrjetin energjetik të Ukrainës në një përpjekje për të lënë njerëzit pa energji elektrike dhe ngrohje , një akt që ata thonë se do të përbënte një krim lufte.

Më të lexuarat