BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

E trishtë/ Humb jetën zyrtari i lartë amerikan, dyshohet se...

E trishtë/ Humb jetën zyrtari i lartë amerikan, dyshohet se...

“Jemi të tronditur të njoftojmë ndarjen nga jeta të shefit dhe mikut tonë, kongresmenit Donald McEachin i cili luftoi kancerin në zorrë prej disa vitesh. Sot ai humbi betejën dhe populli i Virginia humbi një luftëtar që gjithmonë vinte ata të parët,” tha në një deklaratë Tara Rountree, shefe e stafit të McEachin.

“Deri në zgjedhjen e një përfaqësuesi të ri, zyra jonë mbetet e hapur për t’i shërbyer elektoratit”.

E trishtë/ Humb jetën zyrtari i lartë amerikan, dyshohet se...

McEachin përfaqësonte distriktin e katërt të Virginia, nga kreqyteti Richmond deri në Chesapeake, prej vitit 2017.

Senatori demokrat Mark Warner quante mikun e kolegun e tij “një luftëtar” të fokusuar në “drejtësinë sociale e mjedisore”.

Para se të zgjidhej në Kongres, McEachin ka shërbyer si përfaqësues në dy dhomat e Asemblesë së Virginia.

Ai lë pas gruan Colette McEachin, prokurore në qytetin Richmond, dhe tre fëmijët e tyre të rritur.