BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Vdekja e Mbretëreshës Elizabeth, ja cila është “pema” e trashëgimisë së familjes monarkike të Britanisë

Vdekja e Mbretëreshës Elizabeth, ja cila është

Pasardhësi i Mbretëreshës Elizabeth, e cila u nda nga jeta pasditen e djeshme, do të jetë i biri i saj, Princi Charles i Uellsit.

Ndërkohë në pemën e familjes mbretërore gjenden edhe pasardhësit e Princit dhe ‘zotërit’ e fronit mbretëror britanik të së ardhmes, e cila vijon si më poshtë:

Mbreti Çarls

Lindur: 14 nëntor 1948

I pari në linjën e pasardhësve, Charles ishte monarku britanik në pritje më të gjatë; ai ka qenë trashëgimtari i dukshëm. Princi i Uellsit është trashëgimtari i parë mbretëror që fiton një diplomë universitare.

Diana, Princesha e Uellsit, me të cilën ai ishte i martuar nga viti 1981 deri në 1996. Ata kishin dy fëmijë së bashku: princat William dhe Harry.

Diana vdiq në vitin 1997 pas një aksidenti automobilistik në Paris, së bashku me të dashurin Dodi Fayed dhe shoferin Henri Paul.

Në vitin 2005, Princi i Uellsit u martua me Camilla, dukeshën e Cornwall.

Princi William, Duka i Kembrixhit

Lindur: 21.06.1982

Princi Uilliam, rreshti i ardhshëm i fronit pas babait të tij Charles, ka arritur gradën më të lartë arsimore nga çdo anëtar i familjes mbretërore. Ai shërbeu në ushtri nga viti 2006 deri në vitin 2013, duke marrë pjesë në më shumë se 150 operacione kërkim-shpëtimi me helikopterë.

Catherine, Dukesha e Kembrixhit, me të cilën u martua në vitin 2011. Çifti kanë tre fëmijë së bashku: Princi George, 9 vjeç; Princesha Charlotte, 7 vjeç; dhe Princi Louis, 4.

Familja jeton në Adelaide Cottage, një pronë me katër dhoma gjumi në terrenin e Kështjellës Windsor, Berkshire, rreth 25 milje nga Londra.

Rezidenca e Kembrixhit në Londër, Kensington Palace, do të mbetet rezidenca kryesore e familjes, megjithatë, një burim mbretëror i tha CNN në gusht.

Princi George i Kembrixhit

Lindur: 22 korrik 2013

Kur Princi George mbërriti, ai u bë i treti në radhë për të trashëguar fronin. Nëse ai bëhet mbret pas mbretërimit të gjyshit të tij Princit Charles dhe babait të tij Princit William, George do të jetë monarku i 43-të që nga Uilliam Pushtuesi.

Megjithatë, ai po ndjek shkollën Lambrook pranë Windsor së bashku me motrën e tij më të vogël, Charlotte dhe vëllain e tij më të vogël, Louis.

Më të lexuarat