BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

VIDEO/ Grusht shteti kundër Xi Jingpin? Ç'po ndodh në Kinë

VIDEO/ Grusht shteti kundër Xi Jingpin? Ç'po ndodh në

Një 'vello' misteri është përhapur në Kinë me raporte edhe për një grusht shteti. Sipas mediave të huaja, fakti që dhjetëra fluturime për në Kinë janë anuluar në orët e fundit ka ndezur një valë pyetjesh në mediat sociale me shumë që thonë "diçka po ndodh".

Gazeta britanike "The Telegraph", megjithatë, e përgënjeshtron këtë informacion për grusht shteti në Kinë, duke cituar një qarkullim të pazakontë informacioni dhe raporton se tensioni mund të jetë për shkak të mandatit të tretë për të cilin presidenti kinez po përgatitet, ndërsa muajin e ardhshëm është kongresi i madh i Partisë Komuniste.

"Nuk ka asnjë provë për një grusht shteti në Kinë dhe nuk ka arsye për të menduar qoftë edhe nga distanca se ekzistonte një mundësi,"- tha Nathan Ruser, një studiues kinez.

Presidenti Xi Jingpin, shton ai, nuk mund të përmbyset sepse janë anuluar disa fluturime ose nuk ka marrë pjesë në disa takime.

Përdorues të tjerë, megjithatë, pohojnë se gjithçka është në rregull në Kinë dhe se nuk ka ndodhur asnjë grusht shteti. Madje, ata justifikojnë heshtjen e presidentit kinez, duke thënë se ka shumë gjasa që ai të jetë izoluar, për arsye shëndetësore, pas Samitit në Shangai.

 

Më të lexuarat