BREAKING NEWS

Euro dhe Dollari prekin 'fundin', zbuloni se çfarë po ndodh me monedhat e huaja sot

Euro dhe Dollari prekin 'fundin', zbuloni se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x

Bota

VIDEO/ Grusht shteti kundër Xi Jingpin? Ç'po ndodh në Kinë

VIDEO/ Grusht shteti kundër Xi Jingpin? Ç'po ndodh në

Një 'vello' misteri është përhapur në Kinë me raporte edhe për një grusht shteti. Sipas mediave të huaja, fakti që dhjetëra fluturime për në Kinë janë anuluar në orët e fundit ka ndezur një valë pyetjesh në mediat sociale me shumë që thonë "diçka po ndodh".

Gazeta britanike "The Telegraph", megjithatë, e përgënjeshtron këtë informacion për grusht shteti në Kinë, duke cituar një qarkullim të pazakontë informacioni dhe raporton se tensioni mund të jetë për shkak të mandatit të tretë për të cilin presidenti kinez po përgatitet, ndërsa muajin e ardhshëm është kongresi i madh i Partisë Komuniste.

"Nuk ka asnjë provë për një grusht shteti në Kinë dhe nuk ka arsye për të menduar qoftë edhe nga distanca se ekzistonte një mundësi,"- tha Nathan Ruser, një studiues kinez.

Presidenti Xi Jingpin, shton ai, nuk mund të përmbyset sepse janë anuluar disa fluturime ose nuk ka marrë pjesë në disa takime.

Përdorues të tjerë, megjithatë, pohojnë se gjithçka është në rregull në Kinë dhe se nuk ka ndodhur asnjë grusht shteti. Madje, ata justifikojnë heshtjen e presidentit kinez, duke thënë se ka shumë gjasa që ai të jetë izoluar, për arsye shëndetësore, pas Samitit në Shangai.