BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Zelensky kërkon anëtarësim të përshpejtuar në NATO, Stoltenberg: Dera jonë është e hapur për të gjitha vendet e BE

Zelensky kërkon anëtarësim të përshpejtuar në

Pas një takimi urgjent të Këshillit të Sigurisë dhe Mbrojtjes së Ukrainës, ditën e djeshme Presidenti Zelensky kërkoi anëtarësim të shpejtë të Kievit në NATO, pasi Vladimir Putin u aneksoi 4 rajone të Ukrainës. “Ne kemi arritur standardet e Aleancës. Ne po bëjmë një hap vendimtar duke nënshkruar kërkesën e Ukrainës për anëtarësim të përshpejtuar në NATO”, ka thënë Zelensky në një video të postuar nga Presidenca ukrainase në rrjetet sociale. Ndërkohë, ai është shprehur pas Këshillit të Sigurisë se do të ketë bisedime me Rusinë vetëm kur të ndërrohet presidenti, duke mbyllur çdo mundësi sado të vogël të një takimi me Putin. “Vendi ynë është përpjekur gjithmonë të bashkëjetonte në kushte të barabarta dhe të ndershme, dinjitoze dhe të drejta”. “Ai nuk e di se çfarë është dinjiteti dhe ndershmëria. Kjo është arsyeja pse ne jemi gati për dialog me Rusinë, por me një president tjetër. Ai nuk e di se çfarë është dinjiteti dhe ndershmëria”, tha Zelensky. NATO i ktheu përgjigje menjëherë. “Dera jonë është e hapur për të gjitha vendet e BE-së”, theksoi Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s në një konferencë urgjente për shtyp, menjëherë pas kërkesës zyrtare të Kievit për anëtarësim të shpejtë në Aleancën e Veriut. Jens Stoltenberg i referoi Ukrainës vendimet e Samitit të qershorit të kaluar në Madrid, duke theksuar se kërkesa e Kievit do të shqyrtohet dhe duhet të pranohet unanimisht nga të gjitha vendet anëtare të Aleancës së Atlantikut të Veriut. “NATO mbështet të drejtën e të gjitha vendeve për të aplikuar për anëtarësim në Aleancë dhe gjithmonë e mban të hapur derën për Ukrainën, siç kemi deklaruar në të kaluarën”, tha ai. “Ne mbështesim të drejtën e Ukrainës për të përcaktuar rrugën e saj. Qëllimi ynë tani është të ofrojmë mbështetje për Ukrainën për të zmbrapsur sulmin barbar të Rusisë”.