BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Zyrtari izraelit ndez “llampën e shpresës”: Po shqyrtojmë nëse ka një mundësi për të zgjatur armëpushimin në Gaza

Zyrtari izraelit ndez “llampën e shpresës”: Po

Izraeli po përpiqet të shohë nëse ka një mundësi për të zgjatur armëpushimin me Hamasin që do të përfundojë të enjten në mëngjes, tha të mërkurën një zyrtar i lartë izraelit.

Kur u pyet nëse kishte një ofertë në tryezë për lirimin e të gjithë pengjeve dhe palestinezëve në burgjet izraelite, zyrtari tha se ata nuk ishin në dijeni të një mundësie të tillë, duke shtuar se “dyshojnë se ekziston një ofertë e tillë”.

Zyrtari përsëriti se Izraeli beson se jo të gjithë pengjet në Gaza mbahen aktualisht nga Hamasi.

“Ne e dimë se çfarëdo që (shefi i Hamasit) Sinëar vendos, ndodh. Ai mund t’i marrë ato nga duart e fraksioneve të tjera dhe të sigurohet që marrëveshja të zbatohet plotësisht, “tha zyrtari.

Armëpushimi fillestar katër-ditor, i cili ishte planifikuar të përfundonte të martën, shënoi përparimin e parë të madh diplomatik në konflikt, duke sjellë një pushim të përkohshëm në enklavën e rrethuar dhe duke lejuar lirimin e disa pengjeve dhe të burgosurve.