BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Dossier

Parcelat e kanabisit brenda repartit ushtarak, gazetarja e njohur zbulon rolin e punonjësve të arrestuar

Parcelat e kanabisit brenda repartit ushtarak, gazetarja e njohur zbulon rolin e

Kultivimi i bimëve narkotike nuk ka kursyer as repartin ushtarak në Zall Herr të Tiranës. Një parcel me kanabis është zbuluar nga policia në këto ambiente, ku ishin të kultivuara 125 bimë.

Në një lidhje direkte nga reparti ushtarak, gazetarja Sara Demushi zbuloi më shumë detaje mbi operacionin e policisë.


Ajo tha se për këtë veprimtari të paligjshme u arrestuan në flagrancë për shpërdorim detyre 3 punonjës të repartit ushtarak, më konkretisht Gramoz Mullai me detyrë Shef Seksioni i Sigurisë, Rustem Koçi Specialist për Zbulimin dhe Gentian Zhurda Specialist Sigurie.

Ndërsa 4 punonjës të tjerë u proceduan penalisht.

“Personat që kanë rënë në pranga janë Gramoz Mullaj me detyrë shef seksioni i sigurisë, Rustem Koçi me detyrë specialist për zbulimin, Gentian Zhurda me detyrë specialist sigurie, shtetasit që do të ndiqen penalisht  në gjendje të lirë janë me inicialet A. J. specialist infrastrukture, P. H. zëvëndës komandant toge, I. D. magazinier dhe P. D. komandant reparti”, tha Demushi.

Sipas gazetares të gjithë ushtarakët e arrestuar janë përgjegjës për sigurinë dhe kontrollin e ambienteve të repartit ushtarak.

“Ajo që vlen të theksohet është se personat që kanë rënë në pranga, bëhet fjalë për seksionin e zbulimit, ku në fakt ky seksion është përgjegjës për sigurinë dhe kontrollin e një reparti ushtarak”, tha ajo.

 

Më të lexuarat