BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Gossip

“Big Brother VIP” mori vendimin e gabuar? Publiku ‘kryqëzon’ produksionin, përjashtim i padrejtë për...

“Big Brother VIP” mori vendimin e gabuar? Publiku

Disa ditë më parë, Ilnisa Agolli la përfundimisht shtëpinë e “Big Brother VIP” pas një nominimi të fortë përballë Egla Cenos dhe Meriton Mjekiqit.

Mirëpo ndryshe nga Egla dhe Meritoni, të cilët e kishin ndoshta të merituar skualifikimin nga gara për shkak të përplasjeve të forta që kishin me njëri-tjetrin, skuakifikimi i Ilnisës ishte pa arsye— e cila më pas përfundoi edhe e eliminuar.

Por, mos ndoshta produksioni i “Big Brother VIP” gaboi duke zgjedhur të dërgojë pa arsye Ilnisën në një nominim të fortë me Eglën dhe Meritonin?

Diçka e tillë po komentohet shumë në rrjet nga publiku, të cilët, përpos lojës, shprehen se Ilnisa dhe Meritoni duhet të ishin ende në garë për arsye të një ndjenje aq reale që kanë, dhe e reflektonin së miri te publiku.

“Big Brother VIP” mori vendimin e gabuar? Publiku

Madje disa prej tyre kërkojnë edhe rikthimin e saj në lojë.

“Big Brother VIP” mori vendimin e gabuar? Publiku“Big Brother VIP” mori vendimin e gabuar? Publiku“Big Brother VIP” mori vendimin e gabuar? Publiku

 

Komentet e publikut vijnë pasi është vënë re një humbje e interesit të publikut për”Big Brother VIP” që pas eliminimit të Ilnisës. Ndryshe nga prime-t e mëparshme, ku në Youtube shikueshmëria ‘Live’ arrinte deri në 350 mijë, pas daljes së saj, shikueshmëria varion nga 180 deri ne 220 mijë.

Sa i përket çiftit, ndjenjat reale të tyre u panë edhe në momentin kur Ilnisa la shtëpinë e BBV, ku Meritoni shpërtheu në lot dhe iu deshën disa minuta për t’u qetësuar.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lokimagazine.com (@lokimagazine__)

Gjithashtu edhe mbrëmjen e djeshme pas një mesazhi nga Ilnisa nëpërmjet platformës “Big Love”, Meritoni u pa mjaft i emocionuar ndërsa sytë e tij shkëlqenin nga gëzimi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Ndërsa në një diskutim me Françeskën pak më parë, Meritoni është shprehur se, “Ilnisën e adhuroj, e dashuroj, për femrën që është. E admiroj”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Meritoni nuk haroi as të uronte për ditëlindje Anaisin, vajzën e Ilnisës, të cilës i shkroi “Happy Birthday” me disa pije në oborrin e shtëpisë së “Big Brother VIP”.

Pavarësisht një pjese të vogël që nuk e preferojnë çiftin, pjesa më e madhe e pëlqejnë çiftin dhe kjo vihet re sa herë një video publikohet nga faqja zyrtare e “Big Brother VIP”, arrin shifra të ‘frikshme’ shikueshmërie në pak orë.

Prandaj publiku pyet, mos ndoshta largimi i Ilnisës ishte i gabuar?

Më të lexuarat