BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Gossip

Çfarë ndodhi? ‘Plas’ keq në familjen mbretërore, mbreti Charles dëbon nga Pallati Buckingham vëllain e tij

Çfarë ndodhi? ‘Plas’ keq në familjen

Pallati Buckingham ka informuar Princin Andrew, vëllai i vogël i mbretit Charles dhe miku i Jeffrey Epstein, se ai nuk mund të qëndrojë më atje.

Sipas The Sun, vëllai i Charles vazhdoi të jetonte në rezidencën mbretërore britanike edhe pse Andrew, iu hoqën titujt mbretërorë dhe lidhjet ushtarake prej tij në 2022, në të njëjtin vit ai shmangu një gjyq civil me akuzuesen e tij për sulm seksual, Virginia Giuffre, duke u zgjidhur jashtë gjykatës.

Sipas raportimeve, Princi Andrew adhuronte të kishte një dhomë në Pallatin Buckingham, ku ai jo vetëm që e përdori kur ishte i martuar me Sarah Ferguson. Dëbimi ndodh një vit pasi Andrew u udhëzua të mbyllte zyrën e tij në Buckingham dhe pak para se Pallati t’i nënshtrohet një projekti rinovimi dhjetë-vjeçar prej 400 milionë dollarësh.

Dëbimi ndodh gjithashtu menjëherë pasi u publikua lajmi se Virginia Giuffre, gruaja që paditi Princin Andrew pasi tha se e kishte përdhunuar tre herë, do të shkruajë një roman të ri për përvojat e saj.

Ndërsa urdhri njëvjeçar që ishte një kusht i marrëveshjes që ajo negocioi me Princin Andrew në vitin 2022 i afrohej skadimit të tij, Giuffre arriti një marrëveshje që “besohej se vlente miliona”, sipas New York Post.

Giuffre thuhet se ka marrë 14 milionë dollarë nga Andrew për të zgjidhur çështjen civile të abuzimit seksual jashtë gjykatës. Pavarësisht se e pranoi marrëveshjen, Andrew nuk pranoi asnjë keqbërje dhe ka vazhduar t’i hedh poshtë akuzat. Andrew, i cili u fotografua në mënyrë famëkeqe me pedofilin në vitin 2011 pas lirimit fillestar të Epstein nga burgu, ka mohuar çdo njohuri për keqbërjen e Epstein. Në kujtimet e tij më të fundit, “Spare”, Princi Harry kritikoi publikisht xhaxhain e tij për lidhje me Epstein.