BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre

Gazetari Auron Kalaja thotë se kryeministri Edi Rama nuk është shfaqur në publik prej 4 ditësh, për shkak të çështjes “McGonigal”.

Në një intervistë për Euronews Albania, Kalaja u shpreh se Rama ka ndryshuar agjendën e tij.

Sipas Kalasë, Rama ka qenë i ftuar në një eveniment sportiv nga kreu i FSHF-së, Armand Duka, por nuk shkoi.

“E vërteta është që këtu kemi një emër, emri i kryeministrit Edi Rama, i cili në mos gaboj, ka 4 ditë që nuk shfaqet as në publik. Ka ndryshuar agjendën e tij. Mbrëmë ka qenë i ftuar te Armand Duka. Zoti Duka tha që ai është i sëmurë, ne i urojmë shërim të shpejtë, por ai duhet të dalë dhe të flasë publikisht për këtë çështje.

Edhe ambasada e SHBA-ve në Shqipëri duhet të shprehet për këtë çështje, për hir të trancparencës dhe pro amerikanizmit tonë që ne kemi. Jemi, besoj populli më pro amerikan në Evropë dhe një ndër tre në botë”, theksoi ai.

Më të lexuarat