BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Gossip

“Ishte hakmarrje”/ Erjola sqaron pse ia bëri hallvën “e vdekjes” Ilnisës! Gazetarja: E turpshme, u trondita, ja kush më zhgënjeu më shumë…

“Ishte hakmarrje”/ Erjola sqaron pse ia bëri hallvën

Hallva e bërë nga Erjola për konkurrenten tjetër Ilnisa, për të treguar në mënyrë simbolike se ajo “ka vdekur” ka shkaktuar debate mes banorëve në Big Brother VIP.

Erjola u shpreh se këtë veprim e ka bërë në shenjë hakmarrje ndaj Ilnisës pas një incidenti që ato kanë pasur ditë më parë në kuzhinë, por edhe për deklaratat e Meritonit, që sipas saj “ai ka lënë të nënkuptohet se ka flirtuar”.

Ky veprim i Erjolës është konsideruar si i turpshëm nga Meritoni, por edhe nga Ilnisa. Kjo e fundit, u shpreh se më e zhgënjyer u ndje nga Juli, që sipas saj është bërë pjesë e kësaj loje.

Erjola: Unë këtë ndryshe nga debatet dhe impulset e mia, këtë herë vendosa të isha e ftohtë. Sepse që në rastin kur kam pasur debatin me Ilnisën mua më ka mbetur peng në shpirt. U tejkalua kur Meriton la të kuptojë për një flirt mes meje dhe ti, të iniciuar nga Ilnisa. Ilnisa tha ti ke flirtuar me Meritonin dhe Meritoni nënkuptoi kur ti bërë pytjen që mund të ishte e vërtetë. Kalkulimi im ishte ky: Niste me Ilnisën, doja që të afrohesha me të dhe Meritoni të tregonte të vërtetën. E dyta doja shumë që hakmarrjen atë që më bëri me tiganin dhe më preku edukatën e prindërve të mi, lëndimin që ajo femër që më bëri mua do ja ktheja. Ajo është e ligë dhe e meritonte. Unë nuk jam njeri me dy fytyre. Nuk e bëra hallvën për qejf

Ledjoni: E mendova çfarë efekti do të kishte në publik, e mendova rëndesën e veprimit?

Erjola: Unë kam qenë dhe vazhdoj në ankth, por asnjë nuk e di çfarë më ka bërë kur më ka përmendur prindërit. Ishte hakmarrje

Ilnisa: Si mund të ushqehesh me këtë veprim

Ledjoni: Ky veprim është i ndikuar nga miqtë e tjerë në shtëpi?

Erjola: Unë kam ditë që e mendoj, që kur ka ndodhur ajo me tiganin

Ledjoni: Ti Meriton pse nuk e përjashtove faktin se mund të kishe flirtuar

Meritoni: Unë i thashë që ne jemi shok dhe kjo dihet. Por kur ajo doli nga vetja unë nuk dhashë asnjë përgjigje.

Ledjoni: Përgjigja ishte që ka flirtuar?

Meritoni: Jo, unë edhe ja thashë

Meritoni: Për mendimin tim është shumë e turpshme kjo që bërë

Ilnisa: Ishte një lojë shumë e shëmtuar pas shpërndarjes së hallvës. Pllakosi një heshtje dhe një lëmsh në stomak që nuk  di çtë them. Unë u trondita. Nuk mundet një njeri që të shkojë dhe të anashkalojë këtë simbolike.

Ledjoni: Tek kush u zhgënjeve më shumë?

Ilnisa: Unë e thashë edhe në klip që Juli më ka befasuar. Ishte e barabartë loja e shëmtuar e Ledjonës dhe në mënyrë të barabartë i shkon edhe Juli që shkon tek kjo treshja. Për hir të një raporti që kam pasur me të nuk  më tha asgjë.