BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Gossip

Lajmi i zi për botën e artit! Ndahet nga jeta në moshën 60-vjeçare aktori i mirënjohur (EMRI+FOTO)

Lajmi i zi për botën e artit! Ndahet nga jeta në moshën

Lance Reddick, aktori  në serialin e njohur të HBO The Wire, ka vdekur në moshën 60-vjeçare, sipas mediave amerikane.

Reddick ishte gjithashtu i njohur për rolin e Charon në ekskluzivitetin e filmave aksion-triller të John Wick.

Muzikanti dhe aktori vdiq papritur nga shkaqe natyrore të premten në shtëpinë e tij në Los Anxhelos, tha publicisti i tij.

Policia u telefonua në shtëpinë e aktorit rreth orës 09:30 me orën lokale, tha publicisti për mediat amerikane.

“Lance do të na mungojë shumë,” tha në një deklaratë publicistja e tij, Mia Hansen. “Ju lutemi respektoni privatësinë e familjes së tij në këtë moment.”

Lajmi i zi për botën e artit! Ndahet nga jeta në moshën

Reddick kishte planifikuar të merrte pjesë në një turne për pjesën e katërt të filmave të John Wick, i cili është planifikuar të dalë më 24 mars.

Ai gjithashtu do të shfaqet në spinoff-in e ardhshëm të John Wick, Balerina, me protagoniste Ana de Armas.

Reddick, një vendas në Baltimore, u shfaq në më shumë se një duzinë filmash dhe shfaqjesh gjatë karrierës së tij 25-vjeçare të aktrimit.

Ai luajti rolin e Charon, portieri i hotelit në një qendër kriminale të nëndheshme të Nju Jorkut të quajtur Hotel Continental në filmat e John Wick. Ai u shfaq në filmin origjinal, dy vazhdimet e tij dhe do të shfaqet në pjesën e katërt.

Aktori ishte i njohur gjithashtu për rolin e tij të parë si toger i policisë së Baltimores Cedric Daniels në The Wire, një serial që u shfaq nga viti 2002 deri në 2008 dhe shqyrtoi skenën e narkotikëve në Baltimore nga perspektiva e zbatimit të ligjit, si dhe nga tregtarët dhe përdoruesit e drogës.

Reddick i tha Guardian në vitin 2010 se ai mendonte se shfaqja do të ishte një “hit”, por nuk e parashikonte se “do të bëhej fenomen”.

Aktori ishte në serialin Resident Evil Netflix dhe në filmin fantastiko-shkencor Godzilla vs. Kong.

Ai ishte i njohur edhe për punën e tij të aktrimit me zë, duke përfshirë edhe për serialin televiziv Rick and Morty.

Reddick studioi muzikë klasike në Shkollën e Muzikës Eastman në Universitetin e Rochester në Nju Jork, ku mori një diplomë bachelor përpara se të ndiqte Shkollën e Dramës Yale.

Ai fitoi një nominim për çmimin SAG në 2021 së bashku me anëtarët e tjerë të kastit për rolin e tij në filmin One Night in Miami.

Aktori ka lënë pas gruan e tij, Stephanie, si dhe një vajzë, Yvonne Nicole Reddick dhe një djalë, Christopher Reddick.

Reddick i tha Los Angeles Times në vitin 2009 se ai ndihej si një “artist në zemër”.

“Kur shkova në shkollën e dramës, e dija se isha të paktën po aq i talentuar sa studentët e tjerë, por duke qenë se isha një njeri me ngjyrë dhe nuk isha i bukur, e dija se do të më duhej të punoja dyfish për të qenë më i miri”, tha ai në atë kohë.

Vdekja e tij vjen dy vjet pasi bashkë-ylli i Reddick, Michael K Williams, i cili luajti Omar në The Wire, vdiq nga një mbidozë. Vitin e kaluar, katër persona u akuzuan për shitjen e drogës që Williams kishte marrë para vdekjes së tij.