BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Lifestyle

​A bëni pjesë në listë? Njihuni me shenjat e zodiakut që mundohen nga mendimet negative

​A bëni pjesë në listë? Njihuni me shenjat e zodiakut

Ne të gjithë kemi ditë të këqija ndonjëherë, kur nuk mund t’u shpëtojmë mendimeve negative.

Ndjenjat si ankthi, pafuqia dhe vetë-dyshimi janë të zakonshme mes njerëzve dhe përballja me to mund të jetë sfiduese. Ndërsa disa njerëz shërohen shpejt nga mendimet negative, të tjerë qëndrojnë në skenarë dhe ndjenja negative për një kohë të gjatë, gjë që mund të ndikojë në cilësinë e jetës së tyre.

Më poshtë gjeni se cilat tri shenja të zodiakut shqetësohen më shpesh nga mendimet negative.

Gaforret janë jashtëzakonisht të ndjeshëm dhe shpesh sjellin thellësi emocionale në çdo gjë që bëjnë. Ndjeshmëria e tyre mund t’i bëjë ata të prekshëm ndaj mendimeve negative, veçanërisht kur ndihen të pasigurt ose kur përballen me sfida personale. Gaforret shpesh shqetësohen për sigurinë e të dashurve të tyre, gjë që mund të rezultojë në të menduarit pesimist për të ardhmen.

Virgjëreshat përpiqen për përsosmëri, gjë që mund t’i bëjë ato të jenë tepër kritikë ndaj vetes dhe të tjerëve. Ato shpesh marrin barrën e botës mbi shpinë dhe ndihen sikur nuk janë kurrë mjaftueshëm të mirë, gjë që nxit pakënaqësi dhe pesimizëm.

Akrepat njihen për intensitetin dhe pasionin e tyre, por edhe për prirjen e tyre për introspeksion dhe analizë. Kjo analitikë e thellë mund t’i shtyjë ata të vënë në dyshim gjithçka rreth tyre, duke përfshirë zgjedhjet e tyre të jetës. Akrepat mund të bien lehtësisht në grackën e të menduarit negativ, veçanërisht nëse ndihen të tradhtuar ose të lënduar.