BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Lifestyle

Bëni pjesë në listë? Fillimi i muajit Mars, ja tre shenjat e Horoskopit që do të duhet të marrin vendime të vëshira ditët në vijim

Bëni pjesë në listë? Fillimi i muajit Mars, ja tre shenjat e

Java deri më 3 mars konsiderohet mjaft kërkuese me Marsin duke formuar një katror me Jupiterin dhe gjërat bëhen më të vështira për shenjat e mëposhtme.

Demi

Një gjë që vërtet bie në sy për ju këtë javë është se nuk mund të mos mendoni për gabimet që keni bërë dhe që e dini se ju çuan atje ku jeni sot. Ky vend ndihet i papërpunuar, i prekshëm dhe i errët. Ka shumë energji të Marsit që ju ndjek. Ndërsa kjo ju bën të ndiheni të sigurt se do të jeni në gjendje të kapërceni pikat e vështira, mund ta gjeni veten duke u zemëruar më shumë me veten për atë që keni bërë.


Ajo që e bën të gjithë javën të duket kaq shtypëse dhe e ashpër është kalimi i Marsit në katrorin e Jupiterit dhe për shkak të këtij tranziti, mund ta keni të vështirë të largoni zemërimin tuaj. Kështu, për shembull, një grindje mes jush dhe partnerit tuaj romantik mund të marrë një javë të tërë për t’u kapërcyer, ndërkohë që të dy e dini se mund të kishte përfunduar brenda disa orësh nëse të dy nuk do të ndiheshit kaq fort.

Gaforre

Në kërkimin tuaj për të gjetur veten, pavarësinë dhe origjinalitetin tuaj këto ditë do të përfundoni duke bërë atë që mendoni se është e drejtë, ndërsa në fund do të lëndoni shumë keq dikë tjetër. Ju besoni në veten tuaj, dëshironi të ngriheni për të dhe atë në të cilën beson, dhe dilni kundër kujtdo që ju thotë të kundërtën. Çështja është se ju e bëni atë në mënyrë të pahijshme, duke përfunduar të jeni të pasjellshëm.

Ajo që në thelb po ndodh është se ju e kuptoni se nuk jeni aq “i ëmbël dhe i mirë” sa të tjerët duan që të besoni dhe, nëse është e nevojshme, mund të tregoni anën tuaj të vështirë. Çështja është se deri në fundjavë gjërat janë të vështira për ju pasi humbisni dikë të rëndësishëm në jetën tuaj. Gjithsesi ti e konsideron si korrekte sjelljen dhe ate qe ke thene, prandaj nuk e nderron mendimin. Sado që nuk doni ta tregoni, kjo situatë ju lëndon, pasi e dini që gjërat nuk do të jenë më njësoj.


Shigjetari

Ndërsa ju pëlqen të mendoni se jeni i lirë dhe i pavarur apo që nuk keni nevojë për asnjë person tjetër, do të shihni se po mashtroni veten. Ka dikë që të duhet dhe kur nuk je me të, ndjen sikur të është thyer zemra. Ju dëshironi që të tjerët të mendojnë se jeni të fortë, por në realitet jeni të pambrojtur dhe të dobët, veçanërisht këto ditë. Këto ditë e kupton në masë të madhe dhe të trishton dhe të nxjerr jashtë ritmit. Në të njëjtën kohë, lidhja juaj me një person të caktuar ju bën të varur plotësisht prej tij dhe të humbni veten.