BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Lifestyle

Ia keni dhënë fjalëkalimin miqve tuaj? Netflix vjen me njoftimin e fundit

Ia keni dhënë fjalëkalimin miqve tuaj? Netflix vjen me njoftimin

Në problemin kronik të përdoruesve që ndajnë fjalëkalimet, Netflix dëshiron t’i japë fund , për të mbajtur të qëndrueshme rrjedhën e të ardhurave në një kohë kur baza e abonentëve ka filluar të tkurret.

Testimi për zbatimin e sistemit të ri tashmë ka filluar dhe pritet të zbatohet në të gjithë platformën nga fundi i marsit , raporton Daily Mail . Në një letër drejtuar aksionerëve, kompania tha se ndarja e kodeve është rritur, por do të përfundojë. Është një praktikë, shton Netflix, që “minon aftësinë tonë për të investuar në kompani dhe për ta përmirësuar atë”.

Kushtet e përdorimit kufizojnë përdorimin e një llogarie brenda familjes (deri në pesë persona), por kompania pranon që përdorimi bëhet në një rreth më të madh. Pjesa arriti në mbi 100 milionë abonentë. Megjithatë, ata do të jenë në gjendje të transferojnë profilet e tyre (dhe për rrjedhojë të gjitha preferencat e tyre) në llogari të reja.

Netflix ende parashikon që disa abonentë do të anulojnë abonimet e tyre, por përfundimisht përdorimi do të rritet sepse ata që “huazojnë” llogaritë e njerëzve të tjerë do të hapin të tyret. Vitin e kaluar, Netflix raportoi se për herë të parë në 10 vjet kishte një humbje në numrin e abonentëve . Në tremujorin e parë të 2022, abonentët ranë me 200,000, një rënie margjinale për sa i përket të ardhurave totale, por reale.