BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Lifestyle

Jeni gjithnjë të uritur? Fajësoni horoskopin, ja 4 shenjat më llupëse

Jeni gjithnjë të uritur? Fajësoni horoskopin, ja 4 shenjat

Nuk është mister që forcat kozmike kanë një ndikim në marrëdhënien e shenjave të horoskopit me tryezën.

Jupiteri simbolizon lidhjen me ushqimin. Ata që janë nën ndikimin e tij ndiejnë uri të tepruar dhe me kalimin e kohës stimulohen të gllabërojnë gjithçka në kafshata të mëdha, përfshirë edhe ushqimin.

Ushqimi për këta individë është më se ushqim i nevojshëm. Është një kënaqësi për qiellzën, një udhëtim ndijor që fillon me shikimin e një tryeze të ngarkuar me shije, kalon përmes shqisës së nuhatjes dhe përfundon me shije.

Le të eksplorojmë universin e shenjave të zodiakut të lidhura ngushtë me ushqimin, ata që janë gjithmonë të uritur, edhe pasi kanë mbaruar vaktet e tyre dhe lënë tryezën.

Ushqimi është një nga kënaqësitë e jetës që konsumohet me një vakt të shijshëm, aq më mirë nëse në shoqërinë e miqve.

Megjithatë, ka disa shenja të horoskopit që jo vetëm e duan ushqimin e mirë, por duhet të përballen çdo ditë me një uri të pangopur, një oreks të fortë që është e vështirë të kënaqet. Janë shenjat më grabitqare të zodiakut, lakmitarët sipas yjeve.

Shigjetari është me të drejtë ndër shenjat më të uritura të zodiakut. E sunduar nga Jupiteri, shenja e zjarrit lind me një prirje për të marrë jetën, kënaqësitë fizike, duke përfshirë ushqimin, në kafshime të mëdha, duke e gllabëruar atë në kafshime të mëdha deri sa të ndihet i ngopur.

Demi, si të gjitha shenjat e tokës, është thellësisht i lidhur me kënaqësitë materiale. Ai e do verën e mirë, seksin, ushqimin.

Ndryshe nga Shigjetari, kësaj shenje i pëlqen të përballet me gjërat me një vëmendje deri në detajet më të vogla, duke pasur një ndikim të Venusit, mbrojtësit të tij qiellor dhe planetit të bukurisë dhe elegancës.

Kur bëhet fjalë për ushqimin, Dashi sigurisht nuk është ndryshe. Ashtu si dy shenjat e tjera të zodiakut, të lindurit në Dashi gjithashtu duan të hanë shumë dhe mirë.

Në krahasim me kolegët e tyre, Shigjetarin dhe Demin, megjithatë, kjo shenjë preferon ushqime më të konsiderueshme dhe të shijshme, si mishi, peshku dhe djathi.

Atij i pëlqen të kafshojë me pasion ushqimin derisa të ndihet i ngopur dhe pastaj të fillojë përsëri nga e para.