BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Lifestyle

Lajme të mira në dashuri, zbuloni se çfarë thonë yjet për ju sot

Lajme të mira në dashuri, zbuloni se çfarë thonë yjet

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Mos lejoni që në çift të hyjnë persona të tretë të pakëndshëm që mund ta përkeqësojnë situatën. Nëse marrëdhënia nuk shkon mirë, ndoshta kjo ndodh sepse mungon qetësia dhe ndoshta ka prioritete të tjera. Jini të durueshëm.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Përpiquni të eksploroni emocionet tuaja gjatë ditës së hënë. Keni shumë kohë të humbur për të kompensuar pasi keni marrë përsipër angazhime dhe mendime të tjera. Puna dhe çështjet ekonomike në radhë të parë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Lajme të mira në dashuri. Kohët e fundit ka pasur një problem të cilin për fat të mirë keni arritur ta zgjidhni. Gjërat janë shumë më mirë tani. Në punë situata do të jetë më e vështirë. Vendimet duhet të merren në bazë të meritave. Jupiteri në opozitë e bën gjithçka më të ndërlikuar.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Shumë prej jush do të jeni nervozë gjatë ditës së hënë. Disa marrëdhënie janë në krizë dhe fatkeqësisht në shkurt do të jetë e vështirë të rikuperoheni, veçanërisht nëse keni dikë që dëshiron gjëra për të cilat nuk jeni të gatshëm t'i plotësoni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Dita e hënë do të jetë një ditë në të cilën mund të bëni shumë. Vlerësoni çdo propozim për të bërë më shumë, jini më pak të përqendruar te vetja dhe dini të gjitha dhe dëgjoni të tjerët. Dashuria është e favorshme, sidomos historitë e lindura në dy muajt e fundit janë të mira.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Në dashuri merrini gjërat ngadalë, nga ana tjetër nuk jeni persona që dashuroheni menjëherë, nëse nuk ndjeni një tërheqje të madhe fizike. Javët e ardhshme janë planifikuar disa projekte. Afërdita dhe Saturni në aspektin e favorshëm do t'ju ndihmojnë të bëni paqe në dashuri.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Gjatë ditës së hënë jini të qetë dhe mos lejoni që të bllokoheni nga ndonjë keqkuptim dhe tension. Dita nuk do jetë ideale për pajtime dashurie. Kini kujdes, ankthi mund të mbizotërojë mbi vullnetin. Merrni jetën me filozofi edhe nëse përjetoni emocione negative.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Gjatë ditës së hënë do të jeni në gjendje ta menaxhoni zemërimin më mirë se në të kaluarën. Do të keni më shumë dëshirë për të bërë, edhe nëse nga pikëpamja ekonomike nuk do të ndiheni aspak të qetë, ndoshta për shkak të shpenzimeve të shumta të bëra në të ditët e kaluara.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Duhet të lini mënjanë të gjitha llojet e paragjykimeve. Në dashuri nuk ka garanci. Zgjeroni rrethin tuaj dhe takoni njerëz të rinj, ndoshta do të gjeni atë që keni kërkuar prej disa kohësh. Ata që nga ana tjetër tashmë kultivojnë një ndjenjë, mund të demonstrojnë aftësinë e tyre për të dashuruar.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Gjatë ditës së hënë Afërdita është në shenjën tuaj dhe ju sjell më shumë energji. Edhe nëse jeni në një marrëdhënie të mrekullueshme, mund të ketë pasur disa goditje në lidhjen tuaj. Mos lejoni që të tërhiqeni në situata të mundshme konfliktuale.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Udhëtimet, marrëdhëniet dhe miqësitë do të favorizohen gjatë ditës së hënë. Nga natyra ju gjithashtu duhet të tërhiqeni herë pas here dhe të reflektoni për jetën tuaj. Një fazë fitimprurëse për takime dhe një ditë e rëndësishme për ndjenjat.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Nuk keni shumë burime ekonomike por ka ardhur koha për të vepruar. Në realitet, edhe ju jeni pak të lodhur nga ajo që ka ndodhur në të kaluarën e afërt. Duhet të jeni të vetëdijshëm se në punë mund të keni pengesa, por kjo nuk duhet t'ju ndalojë.