BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Lifestyle

Modelja me famë botërore zbulon si desh humbi jetën gjatë një seti fotografik

Modelja me famë botërore zbulon si desh humbi jetën gjatë

Gisele Bündchen, supermodelja e njohur dhe një promovuese e një jetese të shëndetshme, së fundmi ndau një përvojë të tmerrshme nga e kaluara e saj që gati i kushtoi jetën. Gjatë një paraqitjeje në emisionin “Tonight” me Jimmy Fallon, Bündchen tregoi një incident të tmerrshëm nga fundi i viteve 1990 ndërsa xhironte një reklamë të “Lanvin” në Islandë.

Në një lojë të “Rrëfimeve të Vërteta”, Bündchen zbuloi se ajo një herë kishte pozuar në një ajsberg të rremë në Islandë për një reklamë parfumesh. Xhirimet u zhvilluan mes ajsbergëve të vërtetë dhe ajo kishte veshur vetëm një fustan të hollë në temperatura të ftohta. Situata e pasigurt e bëri atë që pothuajse të binte nga ajsbergu i rremë në oqean, ku mund të ishte përballur me vdekjen e afërt.

“Bëra një set fotografik në një ajsberg të rremë në Islandë dhe për pak rashë në oqean… Do të kisha vdekur në sekonda, sepse e dini se çfarë ndodh brenda ujit të ngrirë të ajsbergëve? Vdes brenda pak sekondash”, rrëfeu ajo.

Zbulimi i la drejtuesin e programit, Jimmy Fallon dhe të ftuarin tjetër Wayne Brady të tmerruar, por gjithashtu shfaqi rreziqet që mund të vijnë nga puna në dukje magjepsëse e një supermodeleje. Aftësia e Bündchen për të lundruar në rreziqe të tilla është një dëshmi e profesionalizmit dhe përkushtimit ndaj zanatit të saj.

Pavarësisht përvojës afër vdekjes, qëndrueshmëria dhe përkushtimi i Bündchen ndaj punës së saj vazhdojnë të frymëzojnë fansat dhe admiruesit e saj në mbarë botën. Gatishmëria e saj për të ndarë histori të tilla personale nënvizon origjinalitetin dhe natyrën e saj të vërtetë, duke e bërë atë jo thjesht një supermodele, por një model për një jetë të shëndetshme dhe këmbëngulje.