BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Lifestyle

Ndodh stuhia gjeomagnetike/ Qielli mbulohet nga pamje spektakolare, qytetarët mbesin pa fjalë (FOTO)

Ndodh stuhia gjeomagnetike/ Qielli mbulohet nga pamje spektakolare,

Një stuhi gjeomagnetike shumëngjyrëshe ose siç njihen ndryshe aurora spektakolare janë shfaqur në qiellin e Finlandës Veriore, duke dhuruar pamje spektakolare.

Fenomeni, i cili formohet për shkak të molekulave diellore që hyjnë në atmosferën e tokës, u shoqërua me valëzime ngjyrash të ndritshme. Në aurorat e formuara mbizotëronte ngjyra jeshile, por nuk munguan as ngjyra vjollcë dhe rozë.

Ndodh stuhia gjeomagnetike/ Qielli mbulohet nga pamje spektakolare,

Pranvera është një nga kohët më të mira për të parë dritat veriore për shkak të rritjes së aktivitetit të erës diellore.

Ndodh stuhia gjeomagnetike/ Qielli mbulohet nga pamje spektakolare,

Këto pamje mahnitëse surprizojnë jo vetëm banorët vendas, të cilët i presin me padurim, por shumë turistë të tjerë të cilët mahniten nga ky fenomen.

Ndodh stuhia gjeomagnetike/ Qielli mbulohet nga pamje spektakolare,