BREAKING NEWS

Aksident në Tiranë, 23 vjeçari përplas këmbësoren

Aksident në Tiranë, 23 vjeçari përplas
x
BREAKING NEWS

Acari ‘mbërthen’ vendin, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat ditën e nesërme

Acari ‘mbërthen’ vendin, ja çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

Ndodh mrekullia! Pas 29 orësh nën rrënojat e tërmetit, nxirret gjallë foshnja 2 muajshe (VIDEO)

Ndodh mrekullia!  Pas 29 orësh nën rrënojat e tërmetit,
x
BREAKING NEWS

Tërmeti i fuqishëm/ Të mbijetuarit me sytë nga rrënojat: Kam humbur 11 familjarë

Tërmeti i fuqishëm/ Të mbijetuarit me sytë nga
x
BREAKING NEWS

A kishte marrëveshje me Rozeta Dobin për paratë? Avokati i Alda Klosit zbulon si qëndron e vërteta e 125 mijë eurove dhe deklarimeve të vëllait të ish-zyrtares

A kishte marrëveshje me Rozeta Dobin për paratë? Avokati i Alda
x
BREAKING NEWS

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon çfarë ka ndodhur me ish-ministrin

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon
x
BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x

Lifestyle

Nuk janë parë kurrë më parë këto materiale! MISTERI/ Zbulohet meteori “gjigand” prej 15 tonësh që ka rënë në Tokë, flasin shkencëtarët (FOTO)

Nuk janë parë kurrë më parë këto materiale!

Një meteorit 15 tonësh i gjetur në një rajon të Somalisë mund të rezultojë në zbulimin e materialeve të reja, të cilat nuk gjenden në planetin tonë.

Sipas shkencëtarëve, metori përmban dy minerale që nuk janë parë kurrë më parë në planetin tonë, e po ashtu edhe një mineral të tretë, ende i paidentifikuar, i cili po analizohet nga studiuesit nga Universiteti i Albertës në Kanada.

Nuk janë parë kurrë më parë këto materiale!

Meteori, që thuhet se është i nënti më i madhi që dihet se ka arritur në sipërfaqen e Tokës, u gjet dy vjet më parë, por vetëm tani janë identifikuar dy elementët mister. Mineralet e reja janë quajtur elaliite dhe elkinstantonite.

Nuk janë parë kurrë më parë këto materiale!