BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Lifestyle

Plutoni kthehet te Ujori pas 225 vitesh, çfarë do të thotë kjo për ju?

Plutoni kthehet te Ujori pas 225 vitesh, çfarë do të thotë

Plutoni kthehet te Ujori pas 225 vitesh dhe kjo do të thotë se sjell me vete eksperienca dhe ngjarje që nuk i keni përjetuar kurrë më parë.

Më 23 mars, planeti i rilindjes,  kalon nga Bricjapi te Ujori shumë inteligjent. Hera e fundit që ndodhi kjo ishte nga viti 1778 deri në 1798, domethënë gjatë Revolucionit Francez.

Një herë në jetë, pra, dhe çdo shenjë pritet të jetë mjaft e prekur nga ky rikthim. Do të sjellë shumë mundësi, por edhe fillime të reja, emocionuese në marrëdhënie, duke shkaktuar ndjenja të forta dhe të paprecedentë. Mund të sjellë përsëri në jetën tuaj dashuritë e vjetra me një dinamikë të ndryshme që në asnjë mënyrë nuk do të krahasohet me të kaluarën pasi do të sjellë transformim total në gjithçka që prek.

Kjo do të thotë rigjenerim në çdo nivel. Në të njëjtën kohë, Plutoni në Ujor do të nxjerrë në dritë zbulime të mëdha teknologjike dhe shkencore duke e drejtuar botën që të bëhet më e informuar për atë që ka të bëjë me të dhe të përparojë.

Megjithatë, ai gjithashtu vjen për të na shkundur dhe shkatërruar atë që nuk duhet të jetë më me ne, pasi ai mban fuqinë e jetës dhe vdekjes.

Do të lërë shumë hapësirë ??për të bërë fillime të reja dhe për të rilindur nga hiri ynë, por kjo nuk do të thotë se nuk do të shkaktojë edhe disa obsesione, tradhti, konflikte dhe sjellje destruktive. Zhvillimet gjatë rrugës do të jenë pozitive por do të duhet kohë.

Plutoni do të qëndrojë në Ujor deri më 11 qershor 2023 kur do të kthehet te Bricjapi për herë të fundit. Në janar të vitit 2024 tani do të hyjë përfundimisht në Ujori dhe do të qëndrojë deri në janar 2044.