BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Lifestyle

"Pritshmëritë tuaja mund t'ju çojnë drejt...", ja çfarë kanë surprizuar shenjat e horoskopit për sot

"Pritshmëritë tuaja mund t'ju çojnë

Dashi
Sot e keni të vështirë të përballeni me njerëz që keni përreth. Bashkëpunëtorët kanë një sens që po e bën të vështirë për ju komunikimin efektiv me këdo. Është më mirë ta parashtroni çdo çështje të rëndësishme në një ditë tjetër.


Demi
Niveli juaj i produktivitetit në punë është jashtëzakonisht i lartë sot, ndaj përfitoni nga kjo kohë. Sa më shumë të arrini, aq më shumë do të frymëzoheni për të arritur qëllime shtesë. Ky cikël pozitiv në rritje do të çojë në sukses të madh në fund të ditës.

Binjaket
Puna juaj duket si punë e mundimshme sot – edhe më shumë se zakonisht. Do të ndiheni të lidhur me zinxhirë. Mos jini shumë të nxituar dhe papritmas të vendosni të hiqni dorë. Kjo është vetëm një fazë kalimtare që do të përfundojë së shpejti.

Gaforrja

Mos u bëni shumë kritik ndaj punës së dikujt tjetër sot. Ndjenjat e këtij personi janë më të rëndësishme nga sa mund të kuptoni fillimisht. Një kritikë shumë e ashpër mund të sjellë shumë zhgënjim tek ai person. Jini pozitiv ndaj të tjerëve.

Luani
Bëjuni të tjerëve ashtu siç do të dëshironit që ata t’ju bëjnë juve edhe në punën tuaj – veçanërisht sot. Kini kujdes që të mos tregoheni shumë negativ ndaj të tjerëve. Do të komunikoni diçka për të cilën do të pendoheni nëse nuk jeni të kujdesshëm me fjalët tuaja sot.


Virgjeresha
Kjo është një pikë kulmore e javës suaj sot në lidhje me karrierën tuaj. Marrëdhëniet me të tjerët po shkojnë mirë dhe mund të krijoni një lidhje të rëndësishme me shefin tuaj sot, e cila do t’ju hapë derën e mundësive të avancimit në të ardhmen.


Peshorja
Pritshmëritë tuaja agresive mund t’ju çojnë në telashe me bashkëpunëtorët, madje edhe me punëdhënësin, ndaj bëni kujdes. Aspekti sentimental parashikohet të jetë në formë pozitive këtë ditë.

Akrepi
Natyra juaj e mirë dhe qasja e ndershme do t’ju fitojnë pikë të mëdha në punë sot. Sigurohuni që të jeni tepër të sjellshëm kur komunikoni me të tjerët. Një qëndrim pozitiv – më shumë se njohuritë ose aftësitë – do të jetë ajo që do t’ju japë hapin për të cilin shpresoni në karrierën tuaj.

Shigjetari
Përpjekja për të bindur njerëzit për idetë tuaja do të dështojë sot nëse nuk keni ndjenja dhe pasion pas fjalëve tuaja. Të tjerët do të jenë në gjendje të shohin drejt një ideje të dobët që nuk ka mbështetje të fortë. Jini të përgatitur përpara se t’ia paraqisni idetë tuaja të tjerëve.

Bricjapi
Situata ka ndryshuar dhe papritmas ju jeni në gjendje shumë të mirë me shefin tuaj dhe njerëzit përreth jush. Ngjarjet që lidhen me punën do ju ecin pa probleme dhe vetëbesimi juaj i përgjithshëm do të jetë më i fortë se zakonisht. Kërkoni favore tani – mos prisni.

Ujori
Ju mund të jeni më energjik se sa zakonisht. Është dita e përsosur për t’u zënë me detyra, projekte dhe punët e shtëpisë. Do të kaloni shumë gjëra në një kohë të shkurtër dhe do t’i shijoni ato. Nëse i shtyni gjërat, do të humbisni mbështetjen aktuale kozmike.

Peshqit
Besnikëria ndaj punës suaj është një pjesë kyçe e suksesit tuaj – veçanërisht sot. Demonstrojeni këtë besnikëri duke shkuar një hap përtej asaj që pritet prej jush. Nëse nuk ndjeni dëshirën për t’iu përkushtuar kësaj shkalle në punën tuaj aktuale, atëherë gjeni një punë të re.