BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Akuzat e Gaz Bardhit ndaj Olsi Ramës, analisti i njohur parashikon lëvizjen e kryeministrit: Do të kërkojë...

Akuzat e Gaz Bardhit ndaj Olsi Ramës, analisti i njohur parashikon

Analisti Artur Zheji në një studio televizive thotë se kryeministri Edi Rama ka ‘zbritur’ në fushë pasi kreu i Grupit Parlamentar, Gazmend Bardhi akuzon të vëllanë se Olsi Rama i përfshirë në dosjen ‘Xibraka’.

Zheji u shpreh se kreu i qeverisë këkon të kryejë kundërsulm politik, duke ditur se nuk ka asgjë të re në akuzat e Bardhit.

Artur Zheji: Në këtë rast, mendoj që Rama nuk ka kazuz për të bërë politikë kombëtare. E ka shmangur. Unë mendoj që po kthehet edhe kryeministri edhe kryetari i partisë. Pra, kryeministri, duke qenë se është krejtësisht i qetë, që nuk ka elementë të rinj dhe nuk ka absolutisht asgjë në lidhje me këtë rastin e Xibrakës për Olsi Ramën, do të rikthehet në revansh për të bërë kundërsulm politik. Nga ana tjetër, pranon sfidën që ata që hedhin bombën e skaduar, tani duhet të nxjerrin një shpatë më të madhe, sepse për të mbrojtur dinjitetin e Olsi Ramës, por edhe unitetin e Partisë Socialiste, duket se zbret në fushë Edi Rama. Është pak si e ekriptuar, por deri këtu mund te shkojë.

Ndërsa analisti Skënder Minxhozi deklaroi se Edi Rama nuk ka ndërmend të kthehet në politikën e brendshme, por të merret me politikën e jashtme.

 

Më të lexuarat