BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Akuzat ndaj vëllait të kryeministrit Rama/ Lojën e kujt po bën Bardhi? Analisti i njohur del me deklaratën: Po përdoret nga Berisha për të përbaltur...

Akuzat ndaj vëllait të kryeministrit Rama/ Lojën e kujt po

Analisti Skënder Minxhozi, në një studio televizive foli për padinë e Olsi Ramës ndaj demokratit Gazment Bardhit.

Sipas Minxhozit, Bardhi po përdoret nga Ish-kryeministri Sali Berisha, ndërsa shtoi se ky i fundit po përdor teknikën e përbaltjes ndaj familjarëve të kryeministrit Edi Rama.

“Në mesin e këtij tensionimi që prek zgjedhjet është e habitshme si mes palëve futet kjo histori. Mua kryesore më duket trysnia në distancë e Berishës që përdor Bardhin. Një problem penal që ka hyrë në familjen e Berishës, një tjetër problem është procesi i Gërdecit. Berisha do që edhe familja Rama të ishte nën akuza, në teorinë e përbaltjes. Pra Berisha po kërkon të përdorë teorinë e përbaltjen e familjes Rama. Është marrë shumë personalisht me Ramën, pasi doktori e përjeton shumë personalisht. Kjo pasi edhe çështjet penale i kanë hyrë thellë. Po kërkon të krijojë një ekuivalencë e tij.”, tha analisti Minxhozi.

Më të lexuarat