BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Politike

Alqi Bllako lirohet nga qelia, gazetari zbardh detaje të reja: Ky vendim mund t’i hapë rrugë ish-ministrit për...

Alqi Bllako lirohet nga qelia, gazetari zbardh detaje të reja: Ky vendim

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është liruar nga qelia, pasi GJKKO ka pranuar kërkesën e tij për masë sigurie më të butë.

Gjykata pranoi kërkesën për zëvendësimin e masës së sigurisë nga “Arrest me burg” në “Arrest shtëpie”.

Ndërkohë gazetari Eni Ferhati, në një intervistë televizive është shprehur se ky vendim mund t’i hapë rrugë dhe ish-ministrit Lefter Kokës për zbutjen e masës së sigurisë.

Edhe Koka i cili ndodhet në burg pasi akuzohet si i përfshirë në aferën e inceneratorëve ka kërkuar një masë më të butë sigurie, për shkak të gjendjes së tij shëndetësore.

“Nuk dihet arsyeja që Gjykata ka vendosur të zbusë masën e sigurisë në arrest shtëpie. Në kërkesat e mëparshme Bllako ka pretenduar për shkak të rrethanave të tij familjare se duhet t’i jepej një masë më e butë sigurie.

E marrë në një kontekst më të gjerë, ku ka dhe persona të tjerë që akuzohen për inceneratorët, ndër to dhe ish-ministri Lefter Koka, të cilit i është refuzuar një masë më e butë sigurie, madje deri  në Gjykatën e Lartë, ndoshta ky mund të jetë një precedent që do i hapë rrugë dhe lirimit të Lefter Kokës në një masë më të butë, përsa kohë ai ka kërkuar ndryshimin apo zbutjen e masës së sigurisë për shkak të gjendjes së tij shëndetësore, pasi Koka ka qenë i shtruar dhe në spitalin e burgut për shkak të komplikacioneve shëndetësore”- deklaroi Eni Ferhati.

Alqi Bllako dhe ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka dyshohet se kanë falsifikuar dokumentin për llojin e tokës ku do të ndërtohej inceneratori i Fierit.

Ata ia kanë paraqitur qeverisë sikur ndërtesa e inceneratorit do të bëhej në tokë truall.

SPAK ka provuar se ajo është ndërtuar në tokë arë, vlera e së cilës është më e lirë. Ky falsifikim i ka sjellë buxhetit të shtetit një dëm prej rreth 140 mijë eurosh.