BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Andi Bushati zbërthen skemën: Si u implikua Edi Rama te skandali në SHBA

Andi Bushati zbërthen skemën: Si u implikua Edi Rama te skandali

Analisti Andi Bushati thotë se nuk mund të jetë i sigurt që kryeministri Edi Rama i ka dhënë 225 mijë dollarë ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Bushati u shpreh se ka një sërë rrethanash që e implikojnë në një mënyrë tepër të rëndë Ramën, pasi ky i fundit ka mbajtur takime me McGonigal që nuk janë bërë publike.

“Kush është teza ime? Unë nuk jam 100% i sigurt që Rama ia ka çuar 225 mijë dollarët zyrtarit të FBI-së, por ka një sërë rrethanash që e implikojnë në një mënyrë tepër të rëndë kryeministrin e vendit tim. Ka zhvilluar disa takime me zyrtarin e FBI-së. Pyesni çdo ministër të kësaj Republike, kur takohet me një zyrtar të lartë të këtij niveli.

Është ambasada?  Nuk ka qenë. Ka një krenari të madhe për ta shpallur në Facebook, unë takova shefin e kundërzbulimit të FBI-së, asnjë postim i Ramës. Nuk mund të takosh ti një zyrtar kaq të lartë të FBI-sëd he të mbash në zyrë dy tregtarë, pa certifikatë sigurie, pa asnjë tagër publik. Pse ky mister i takimeve të Ramës dhe këtij? Po fliste për interesat e vendit apo po sillej si një lobist dhe duhej ta mbante takimin në mister?”, theksoi ai.