BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Arrestimi i Lefter Allës/ "Në Shqipëri po ndodh...", reagon Edi Rama: Kush ka punë me drejtësinë të marrë ...

Arrestimi i Lefter Allës/ "Në Shqipëri po ndodh...",

Në konferencën me delegacionin e BE-së, kryeministri Edi Rama u shpreh se procesi i rrugës së anëtarësimit drejt BE-së ka qenë i vështirë dhe disa herë edhe i padrejtë.

Ai foli edhe për arrestimet e drejtësisë lidhur me zyrtarët socialistë, duke thënë se drejtësia po ndëshkon zyrtarë edhe të pushtetit, pa parë majtas e djathtas.

Edi Rama: Reforma në drejtësi ka filluar të japë fryte. Natyrisht nuk është një fushë me lule, ka ferra dhe gropa. Një gjë është fakt; në shqipëri po ndodh ajo që pak kohë më parë nuk e imagjinonte, drejtësia në shqipëri, po godet njerëz të lidhur me pushtetin apo jo, por këta të parët kanë më shumë rëndësi, ashtu sikurse nuk ka ndodhur kurrë në historinë e këtij vendi.

Këto institucione po tregojnë dhe bashkë me ta edhe ne, se koha e të paprekshmëve dhe të strehuarve nën ombrellën e pushtetit ka mbaruar. Në rajon ne jemi i vetmi vend që e ka bërë këtë reformë, nuk di vend tjetër të rajonit ku drejtësia godet pa parë majtas e djathtas, por duke parë vetëm drejt. E kemi mbështetur drejtësinë dhe cilido që ka punë me drejtësinë duhet të marrë avokat.

Deklaratat e Ramë bëhen në një kohë kur ditën e djeshme u arrestuar kreu i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla për korrupsion, ndërsa edhe ish zv. kryeministri Arben Ahmetaj, ëhstë përfolur për një arrestim të mundshëm.

Më të lexuarat