BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Politike

Avokati i Berishës zbulon arsyen e përzënies së Irena Gjoka-Maneku-Spata nga Greqia

Avokati i Berishës zbulon arsyen e përzënies së Irena

Genc Gjokutaj, avokati i kreut të PD-së, Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me pretendimet se kryterja e GJKKO-së Irena Gjoka (Maneku) ka përdorur dhe mbiemrin Spata, si dhe është shpallur “non grata” nga një vend i huaj.

Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se ajo është shpallur person “i padëshirueshëm” nga Greqia. Sipas tij, asaj i është dashur mbiemri Spata për t’u martuar me një shtetas grek dhe këtë mbiemër e ka siguruar përmes një certifikate false në Shqipëri.

Gjokutaj shton më tej se ky falsifikim është identifikuar nga komisariati i Policisë së Janinës, ku Irena Gjoka ka edhe gjurmët dialtiloskopike të gishtërinjëve në kartelën e saj.

Avokati bën me dije më tej se Irena Gjoka në vitin 2017 ka bërë një blerje prej afro 90 mijë eurosh në Greqi, për të cilën ka marrë 20% të blerjes së faturës mbrapsht në kufi.

Irena Gjoka (Maneku) Kryetarja e GjKKO i eshte dashur mbiemri Spata dhe per kete arsye ka siguruar nje çertifikate false ne Shqiperi!

Qëllimi ka qenë per tu martuar me nje shtetas grek!

Ky falsifikim eshte identifikuar nga Komisariati i Policise se Janines!

Zonja Irena Maneku Gjoka Spata ka edhe gjurmet daltiloskopike te gishtave ne kartelën e saj ne Policine e Janinës!

Ne vitin 2017 ka bere nje blerje afro 90 mije € ne Greqi per te cilen ka marre 20% te fatures se blerjes mbrapsht ne kufi!

 

Më të lexuarat