BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Politike

Basha uron Pavarësinë nga kulla e Boletinit në Mitrovicë: Sot dua t’i uroj gjithë shqiptarëve gëzuar festën e flamurit kombëtar

Basha uron Pavarësinë nga kulla e Boletinit në Mitrovicë:

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zgjedhur që ta festojë përvjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë në Mitrovicë të Kosovës, në kullën e Isa Boletinit.

Gjatë fjalës së tij para të pranishmëve, Basha ka uruar gjithë shqiptarët për festën e Flamurit.


Ai tha gjithashtu se Isa Boletini është një nga njerëzit që mbeten përgjithmonë në memorien kombëtare, për veprat e tyre në shërbim të atdheut.

“Gëzuar ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, ditën e Flamurit Kombëtar. Jemi në Kullën e Isa Boletinit në veri të Kosovës. Bashkë me Ismail Bej Vlorën, ishte edhe Isa Boletini, dora e djathtë ku mbështetej Ismail Qemeli.

Fshati Boletin njihet në Kosovë për gurët e tij të mëdhenj. Edhe Isa Boletini është një gur i madh, nga ata gurë që mbeten përgjithmonë në ndërgjegjen tonë. Këta gurë qëndrojnë përherë garanci e identitetit tonë kombëtar. Sot dua t’i uroj gjithë shqiptarëve Gëzuar festën e Flamurit Kombëtar”, është shprehur Basha.

Më të lexuarat