BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Politike

Dezinformimi, Karamuço zbulon çfarë ndodhi pas pas arrestimit të Fredi Belerit

Dezinformimi, Karamuço zbulon çfarë ndodhi pas pas arrestimit

Eksperti i sigurisë, Ervin Karamuço ka deklaruar në një program televiziv se portalet deiznformuese janë shtuar shumë në Shqipëri.

Sipas tij, këto portale dëmtojnë jo vetëm bizneset, por dhe individë të caktuar, të cilët identifikohen si kriminele dhe pa qenë.

Sakaq, ai ka zbuluar se pas arrestimit të Fredi Belerit, u hapën menjërët 26 portale të paidentifikuara, që bënin propagandë për këtë çështje.

“Kur vjen një partner serioz për të lidhur një kontrat, e cila normalisht ka  përfitime jo vetëm për atë, por për të gjithë neve, ai do të hapi dhe do të shikojë në Google Search se ky person nga informacione të mediave të paidentifikuara del që ka qene bandit, vrasës etj dhe ai largohet. Ka ndodhur në dy raste në Shqipëri kohët e fundit dhe i janë lutur këtyre portaleve në Shqipëri, hiqini, fshijini se na dëmtoni imazhin në raport me biznesin.

Mbas arrestimit të Belerit janë numëruar 64 portale të paidentifikuara brenda dhe jashtë vendit që flisnin vetëm propagandë, vetëm për këtë çështje, sigurisht të influencuara nga dikush, ato quhen influenca malinje pavarësisht se Greqia është vend fqinj i joni, anëtar i NATO-s etj, por 64 të menjëhershëm që mbërrijnë nga hiçi është një alarm në këtë drejtim që po flasim”, u shpreh Karamuço.

 

Më të lexuarat