BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Politike

“Jo vetëm rusët”/ E gjithë linja sllave ndikon në politikën tonë, eksperti Karamuço lëshon deklaratën e fortë: Dy politikane shqiptare ishin...

“Jo vetëm rusët”/ E gjithë linja sllave ndikon

Eksperti i sigurisë, Ervin Karamuço thotë se politika shqiptare, prej shumë vitesh është e infektuar nga ndikimi i huaj dhe nuk janë marrë masa.

I ftuar në një intervistë televizive, Karamuço u shpreh se nuk janë vetëm rusët, por e gjithë linja sllave ndikon në politikën shqiptare.

Karamuço shtoi se dy politikane shqiptare kanë marrë pjesë në një forum të organizuar nga presidenti rus, Vladimir Putin.

“Ne e kemi politikën të infektuar me ndikimin e huaj malinj, kemi shumë vite që e vuajmë këtë dhe sigurisht që nuk i kemi marrë ende masat. Edhe ky komisioni i posaçëm kuvendor, po ngrihet, jo se do të marrë masa të drejtpërdrejta, por do të shikojë mundësinë, e para, do të lexojë si është ky realitet. Më pas do të adresohen masat e karakterit ligjor dhe institcional, se çfarë do të bëhet. Në politikë kemi diçka, kemi folur gjithë këto kohë, jo financimi, jo rubla, por nuk janë vetëm rusët. Është e gjithë linja sllave që ndikon në politikën tonë. Dy politikane të cilat nuk i shikoj shumë aktive në jetën e vendit, por janë në internet, i shikoj të listuara dhe të kuotuara mirë në partitë kryesore, kanë marrë pjesë para disa kohësh, në një forum të madh të rinisë së Putinit. Njëra është shumë e re, ka mbaruar shkollën atje, është përfshirë.

Pasi ka ardhur, është rikthyer sërish për këtë eventin që ka ndodhur. Po e marr si shembull, jo për akuza, për fenomenin. Janë kthyer në Shqipëri, pjesë e Kryesisë vendimmarrëse të një partie të madhe politike. A i është kërkuar llogari atyre? Edhe për qëndrimet që mbajnë, tani 2-3 vitet e fundit. Si ka mundësi, ndodh kjo? Vetëpastrimi nuk është vetëm për portalet dhe mediat, por edhe për subjektet politike, por edhe për OJF”, theksoi ai.

 

Më të lexuarat